nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Peeling kawitacyjny. 100% sprawdzone info

Peeling kawitacyjny- co warto wiedzieć?

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to nowoczesna, nieinwazyjna metoda oczyszczania skóry, która zyskała popularność dzięki swojej skuteczności i delikatności. Jest to procedura kosmetyczna, wykorzystująca zjawisko kawitacji – tworzenia małych pęcherzyków gazu w cieczy pod wpływem ultradźwięków. Te mikroskopijne pęcherzyki energetycznie pękają, co delikatnie, ale skutecznie usuwa martwe komórki naskórka, zanieczyszczenia i sebum z powierzchni skóry oraz z porów. Peeling kawitacyjny jest szczególnie polecany dla osób z wrażliwą skórą, która źle reaguje na tradycyjne metody mechanicznego peelingu.

Zabieg ten jest uważany za bezbolesny i nie powoduje podrażnień, co odróżnia go od innych, bardziej inwazyjnych metod oczyszczania skóry, takich jak mikrodermabrazja. Dzięki temu, jest on odpowiedni dla większości typów skóry, w tym również dla skóry naczyniowej, skłonnej do zaczerwienień, oraz skóry trądzikowej. Peeling kawitacyjny pomaga w głębokim oczyszczeniu skóry, usunięciu zaskórników, poprawie tekstury skóry oraz jej odświeżeniu. Ponadto, zabieg ten stymuluje mikrokrążenie i przyczynia się do lepszego odżywienia skóry, co może prowadzić do jej zdrowszego wyglądu.

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, aby usunąć makijaż i inne zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Następnie, na skórę aplikuje się specjalny preparat (zazwyczaj żel), który zapewnia odpowiednie przewodnictwo ultradźwięków. Urządzenie emitujące ultradźwięki jest prowadzone po powierzchni skóry, co prowadzi do wytworzenia mikropęcherzyków. Po zakończeniu zabiegu skóra jest przemywana, aby usunąć resztki żelu i rozluźnione zanieczyszczenia. Na koniec zazwyczaj nakładany jest krem nawilżający lub kojący.

Po peelingu kawitacyjnym skóra jest zwykle odświeżona, jaśniejsza i bardziej gładka. Jednakże, jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, efekty mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech skóry. Zabieg ten jest zwykle bezpieczny, ale ważne jest, aby był przeprowadzany przez wykwalifikowanego specjalistę, który może ocenić rodzaj i stan skóry oraz dostosować parametry urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta.

Peeling kawitacyjny może być stosowany samodzielnie lub jako element szerszego programu pielęgnacyjnego, często w kombinacji z innymi zabiegami, takimi jak na przykład sonoforeza, która również wykorzystuje ultradźwięki, ale w celu wprowadzenia substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Ważne jest, aby po zabiegu unikać ekspozycji na słońce i stosować kremy z filtrem UV, ponieważ skóra może być bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych.

Podsumowując, peeling kawitacyjny to delikatna, ale skuteczna metoda oczyszczania skóry, odpowiednia dla większości typów skóry, w tym skóry wrażliwej i problematycznej. Dzięki swojej delikatności jest odpowiedni dla osób, które nie mogą stosować bardziej inwazyjnych metod peelingu. Regularne stosowanie peelingu kawitacyjnego może przyczynić się do poprawy wyglądu i kondycji skóry.

Czym się zajmujemy?

DEPILACJA LASEROWA FOTOODMŁADZANIE GRZYBICA PAZNOKCI LECZENIE RUMIENIA SONOFOREZA LECZENIE TRĄDZIKU