nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Depilacja laserowa a jej skuteczność

Depilacja laserowa to innowacja wśród zabiegów mających na celu usuwanie niechcianego owłosienia. Dzięki niej w szybki i nieinwazyjny sposób możemy poprawić wygląd skóry w sposób trwały.

Depilacja laserowa a jej skuteczność. Który laser?

Na samym końcu artykułu omawiamy różne lasery do depilacji. Jakie są i który jest najlepszy, najpierw pomówimy trochę czy to w ogóle skuteczny zabieg i na ile starcza. Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejszy sposób usuwania niechcianego owłosienia. Stanowi więc najlepszy sposób uzyskania gładkiej, zadbanej i zdrowo wyglądającej skóry. Warto podkreślić jednak, że względu na to, że depilacja laserowa stanowi najlepsze rozwiązanie nie gwarantuje efektów gładkiej skóry do końca życia. Po całej serii zabiegów, która obejmuje 6-8 wizyt należy raz do roku wykonać tak zwane przypomnienie. Jest to bardzo ważny czynnik, w utrzymaniu lub podtrzymaniu efektów całej serii.

skuteczność depilacji laserowej

Podsumowując, ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, który laser będzie najskuteczniejszy, ponieważ jak czytamy, dużo zależy od koloru włosa i rodzaju skóry, a także od wrażliwości skóry. Najlepiej podatne są włosy grube o ciemnej barwie – tutaj praktycznie każdy laser się sprawdzi. Najbardziej powszechnym laserem stosowanym obecnie na rynku, który cechuje się wysoką skutecznością oraz jest ceniony przez specjalistów jest laser diodowy. W naszym salonie wykorzystujemy również laser diodowy Soprano, który przynosi bardzo satysfakcjonujące rezultaty i sprawdza się zarówno przy jasnej karnacji jak i ciemniejszym fototypie skóry.

Depilacja laserowa to zabieg innowacyjny wykorzystujący skupioną wiązkę światła, która prowadzi do trwałego niszczenia cebulek włosów. Działa głównie na włosy ciemne, które zawierają dużą ilość pigmentu. Czy depilacja laserowa działa również na meszek włosowy, który często bywa jasny?

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa należy do innowacyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Pozwala w sposób skuteczny usunąć niechciane włosy na lata, zapewniając efekt gładkiej oraz zadbanej skóry na całym ciele. Zabieg depilacji laserowej polega na emitowaniu skupionej wiązki światła, która w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosa – struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu.

Depilacja laserowa bazuje na technologii lasera, który wyposażony jest w skupioną wiązkę światła, która bezpośrednio dociera do struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

Wrocław: depilacja laserowa Wrocław.

Warszawa: www.depilacja-laserowa.info

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Depilacja laserowa to dziedzina zabiegów, która oddziałuje wyłącznie na włosy ciemnie połączone z jasnym fototypem skóry. Wówczas jest to idealne połączenie, które zapewnia najlepsze efekty terapii. Światło emitowane przez głowicę lasera doskonale widzi pigment obecny w cebulce włosa zapewniając tym najlepsze efekty terapii.

czy depilacja laserowa jest trwała

Depilacja laserowa a meszek włosowy

Depilacja laserowa w największym stopniu oddziałuje na włosy, w których znjaduje się najwięcej barwnika, a więc włosy czarne, brązowe oraz ciemny blond. Czynnikiem warunkującym właściwe efekty jest również grubość włosa. Oznacza to, że jasny meszek włosowy, który jest włosem bardzo delikatnym i zwykle jasnym może nie zostać wychwycony przez światło lasera. Przekłada się to również na efekty zabiegów, które nie będą tak widoczne jak w przypadku włosów ciemnych.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to świetny sposób dla osób posiadających ciemne i mocne owłosienie oraz jasny fototyp skóry. Dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła cebulka włosa zawierająca dużą ilość barwnika niszczona jest w sposób trwały. Włosy takie jak meszek włosowy wręcz nie są rozpoznawalne są przez laser w związku z tym depilacja laserowa zapewnia mało widoczne efekt w redukcji tego rodzaju owłosienia.

Czy wszystkie lasery do depilacji mają taką samą skuteczność? Nie! To jest mit. Na rynku możemy znaleźć salony, które pracują na chińskim sprzęcie niskiej jakości oraz takie które pracują na bardzo zaawansowanych laserach. O laserach opowiadamy szczerzej w filmie poniżej:

Zapraszamy do obejrzenia tego krótkiego filmu.

Salony mamy we Wrocławiu oraz w Warszawie.

Na jak długo wystarcza?

Depilacja laserowa to metoda usuwania włosów przynosząca największe oraz najbardziej trwałe efekty gładkiej skóry. Dzięki niej skóra zyskuje nie tylko doskonałą gładkość oraz idealny wygląd. Niewidoczne stają się czarne kropki, które najczęściej zauważalne są na jasnym fototypie skóry. Ponadto depilacja laserowa nie tylko leczy, ale również zapobiega powstawaniu problemów dermatologicznych wywołanych obecnością włosów w postaci zapalenia mieszków włosowych, podrażnień po goleniu czy wrastających włosów.

Warto podkreślić, że depilacja laserowa to najbardziej trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia. W odróżnieniu od innych sposobów takich jak wosk, depilator czy pasta cukrowa efekt gładkiej i zadbanej skóry utrzymuje się do czasu około 12 miesięcy. Po ich upływie warto wykonać tak zwany zabieg przypominający, którego celem jest podtrzymanie efektu całej serii zabiegowej.

Seria zabiegowa obejmuje średnio 6-8 powtórzeń wykonywanych z częstotliwością 4-6 tygodni.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie efekty daje depilacja laserowa i czy rzeczywiście są one widoczne. W tej relacji szczegółowo odpowiadamy na to pytanie!

Decydując się na depilację laserową, przede wszystkim warto wybrać sprawdzony salon, taki jak ten we Wrocławiu. To bardzo ważne, aby wybrać taki gabinet, gdzie wiesz, że nikt Ci nie zrobi krzywdy. Przed wyborem salonu warto więc więcej o nim poczytać, sprawdzić opinie czy popytać znajomych. To właśnie od wyboru salonu zależy Twoje bezpieczeństwo, a także efekty, których możesz się spodziewać.

Już po 3 zabiegach depilacji można zauważyć widoczne efekty. Klientka z relacji poddała się depilacji łydek, kolan, bikini i pach. Po pierwszym zabiegu największa różnica była na pachach, tam wypadło najwięcej włosków. Mając gęste, grube włoski pod pachami, Klientka musiała golić się codziennie, co wiązało się także z podrażnieniami skóry pod pachami. Po depilacji laserem może golić pachy co około 3 dni, zaś odrastające włoski są dużo mniej widoczne, cieńsze, jaśniejsze i delikatniejsze.

Po 3 zabiegach największe efekty były zauważalne na łydkach, które obecnie Klientka może golić raz na tydzień, a czasem jeszcze rzadziej. Włoski, które odrastają są praktycznie niewidoczne i jest ich bardzo mało. Ta relacja potwierdza, że depilacja laserowa naprawdę działa! Jeśli więc chcesz pozbyć się włosków, jest to idealny zabieg dla Ciebie.

Depilacja laserowa to nowoczesny sposób trwałego usuwania owłosienia. Laser wykorzystuje skupioną wiązkę światła, która dociera do skóry właściwej na głębokość cebulki. Tam przekształca się w energię cieplną, prowadząc do termicznego uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów. Konkretnie to światło cieplne w bezpośrednim kontakcie głowicy ze skórą przekształca się w energię cieplną, która dociera do skóry właściwej na głębokość cebulki włosa W wyniku intensywnego ciepła jakie daje laser cebulki włosa trwale się uszkadzają, a następnie obumierają. Efektem tego zjawiska jest wypadanie włosów po upływie 10-14 dni od momentu wykonania zabiegu. Warto podkreślić, że depilacja laserowa wpływa również na osłabienie struktury włosów, a także spowolnienie ich procesu wzrostu. Jest to nowoczesny zabieg o największej skuteczności ze wszystkich obecnych metod na rynku. Dzięki intensywnej oraz skupionej wiązce światła laser powoduje trwałe niszczenie cebulek włosa prowadząc do poprawy jakości skóry, a także zwiększenia jej gładkości. Tak naprawdę to nie tylko skuteczne pozbywanie się owłosienia, ale również szereg innych korzyści jakie niesie za sobą ten zabieg. Poprawia komfort życia każdego dnia.

Ile zabiegów?

Procedura zabiegowa polega na dokładnym oddawaniu „strzałów” głowicą lasera, która emituje skupioną, intensywną wiązkę światła. Ta z kolei prowadzi do zjawiska termicznego uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów, czego efektem jest samodzielne wysuwanie się włosów z mieszków włosowych po czasie 10-14 dni. Dodatkowym atutem depilacji laserowej jest fakt, że przyczynia się do spowolnienia procesu wzrostu włosów obecnie znajdujących się w skórze, a także do ich wyraźnego osłabienia.

Bez wątpienia depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania włosów z każdego miejsca na ciele. Warto podkreślić jednak, że depilacja laserowa nie zapewnia efektów do końca życia, dlatego tak ważne jest wykonywanie zabiegów przypominających raz do roku, aby efekt utrzymywał się stale.

Salony mamy we Wrocławiu oraz w Warszawie.

Linki do salonów (kliknij zielony przycisk rezerwuj na górze strony):

Warszawa: www.depilacja-laserowa.info

Wrocław: depilacja laserowa Wrocław

Epilacja laserowa to trwałe uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa. Zabieg polega na podgrzaniu macierzy włosa do około 70 stopni, a następnie jego trwałym usunięciu.

Czy zabieg depilacji laserowej jest skuteczny?

Epilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia na ciele. Niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet i mężczyzn. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu, jakim jest laser diodowy Soprano (holenderski laser kosmetyczny najwyższej klasy), możemy uzyskać naprawdę bardzo satysfakcjonujące efekty. Laser diodowy posiada długość fali dostosowaną do struktury włosa, dzięki temu jest bardziej precyzyjny i działa, również na głębiej położone cebulki włosa oraz różne typy skóry.

Jak działa laser diodowy Soprano?

Epilacja laserowa działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, oznacza to, że wysokoenergetyczna wiązka światła emitowana przez laser wnika w głąb skóry i jest absorbowana przez melaninę zawartą we mieszku włosowym. Następnie światło zostaje przekształcone w energię cieplną. W ten sposób komórki odpowiedzialne za wzrost włosa ( korzeń włosa oraz obszar cebulki) są podgrzewane do około 70 stopni i trwale uszkadzane. Dodatkowo, laser diodowy w przeciwieństwie do lasera IPL posiada tylko jedną skoncentrowaną wiązkę światła, stąd światło lasera, przy stosunkowo jasnej karnacji jest pochłaniane przez melaninę włosa, nie ogrzewając przy tym okolicznych tkanek, co również wskazuje na większą skuteczność i mniejsze ryzyko skutków ubocznych tego zabiegu. Należy jednak pamiętać, że epilacja nie jest pozbawiona ryzyka, ale wiąże się z niewielką ilością powikłań takie jak : poparzenia naskórka, przebarwienia, sporadycznie zapalenie żył, poparzenie pieprzyków, siniaki. W celu uniknięcia wyżej wymienionych komplikacji, wykwalifikowany personel przeprowadza szczegółowy wywiad w klientem, aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych po zabiegu.

czy depilacja jest trwała? Na jak długo?

Z racji tego, że włosy rosną w różnych fazach a mianowicie: faza anagenu ( wzrostu włosa), faza katagenu (zanikania), faza telogenu ( wypadania), energia świetlna uszkadza tylko te włoski, które znajdują się w fazie anagenu. W dwóch następnych fazach (faza katagenu i telogenu), brodawka – komórka odpowiedzialna za wzrost włosa, nie reaguje już na światło emitowane przez laser, stąd włoski te nie są stale uszkadzane. Z uwagi na ten fakt, należy wykonać średnio 6-8 serii (im gęstsze włoski tym więcej zabiegów należy wykonać) zabiegowych w odstępie co 4 – 8 tygodni ( w zależności od partii ciała, jakie są epilowane), aby uzyskać trwały, zadowalający efekt. Należy pamiętać, że u osób z problemami hormonalnymi, hirsutyzmem lub innymi schorzeniami, które mogą mieć wpływ na nadmierny porost włosów, będzie potrzeba więcej sesji zabiegowych.

Depilacja laserowa czy IPL? Co będzie lepsze? Dowiedz się z poniższego nagrania:

Skuteczność zabiegu zależy również od kolor włosa i jego struktury, a także karnacji skóry. Epilacja laserowa najlepiej sprawdza się u osób z jasną karnacją i ciemnym kolorze włosa. Po zabiegu, włoski odrastają wolniej i są słabsze, a skóra staje się bardziej delikatna i mniej podrażniona. Aby po wskazanej serii zabiegowej, utrzymać efekt na lata, co roku zaleca się wykonać zabieg przypominający.

cja laserowa należy do zabiegów o wysokiej skuteczności. Świadczy o tym duża popularność tego rodzaju zabiegów, nie tylko wśród kobiet, ale ciągle rosnąca również wśród mężczyzn. Czy depilacja laserem diodowym jest tak skuteczna?

Podpowiadamy.

Depilacja laserowa obecnie stanowi najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę inne metody dostępne na rynku kosmetycznym. Depilacja laserowa opiera się na technologii lasera diodowego. Laser wyposażony jest w odpowiednie wiązki światła, które wzajemnie się uzupełniają. Dzięki temu urządzenie zapewnia jeszcze lepsze efekty terapeutyczne.

Skupiona wiązka światła jaka występuje w laserze diodowym to forma intensywnej dawki energii, która w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną. Dociera na głębokość cebulki włosa, do skóry właściwej prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek oraz brodawek włosowych.

Warto podkreślić również, że depilacja laserowa pozwala wpłynąć na strukturę włosa prowadząc do jej osłabienia, a także spowolnić proces ich wzrostu.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

Wrocław: depilacja laserowa Wrocław.

Warszawa: www.depilacja-laserowa.info

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Czy depilacja laserem diodowym jest naprawdę skuteczna?

Warto podkreślić, że zabiegi depilacji laserowej emitują skupioną wiązkę światła, która już stanowi dużą różnicę w innych zabiegach, do których należy min. fotodepilacja. Fotodepilacja poprzez to, że jest światłem rozproszonym należy do zabiegów mniej skutecznych, która prowadzi do usypiania włosa, a nie uszkadzania struktur odpowiedzialnych za proces ich wzrostu.

Dodatkowo laser diodowy wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że w miejscu wykonywania zabiegu nie dochodzi do oddziaływania przez laser na tkanki inne niż te, które zostały poddane zabiegowi.

Depilacja laserowa w odróżnieniu od innych metod redukcji, pozwala usunąć włosy na stałe, pamiętając o wykonywaniu tak zwanych zabiegów przypominających podtrzymujących efekt całej serii. W odwrotnej sytuacji może dojść do skrócenia efektywności lub w ostateczności do zaniku rezultatów w całości.

Czy jest trwała?

Nie ulega wątpliwości, że depilacja laserem jest bardzo skuteczna. Obecnie jest to jeden z najlepszych sposób na pozbycie się owłosienia, często na stałe! Oczywiście efekty zależą od wielu czynników, np. rodzaju włosa, grubości, gęstości i innych indywidualnych uwarunkowań. Konieczne jest także wykonanie serii zabiegów – ich ilość także ustalana jest indywidualnie, czasem może to być 6 zabiegów, czasem 8, a w innych przypadkach nawet 10 czy 12. Jednak wybierając się do profesjonalnego salonu, nie musimy niczego się obawiać. Specjalista oceni włoski, dobierze odpowiednie parametry lasera oraz zaleci odpowiednią ilość zabiegów.

Reakcja na żywo

Bikini to miejsce, które budzi najwięcej kontrowersji i wiele osób się tego boi. Ale tak naprawdę nie ma się czego wstydzić, a dzięki relacji z zabiegu, możesz sama się o tym przekonać.

Depilacja laserowa bikini to zabieg godny polecenia, nie jest to coś czego nie da się wytrzymać, a efekty są naprawdę fantastyczne. Mimo tego, że depilacja laserowa może być nieco niekomfortowa i sprawiać pewne niedogodności, to nie można tu mówić o jakimś niewyobrażalnie dużym bólu. Naprawdę nie ma się czego obawiać, nie jest to jakiś ból, podczas którego musisz zaciskać zęby lub uciekniesz z salonu z krzykiem. Po pierwszym zabiegu szybko przekonasz się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Dlatego nie ma co czekać – zadbaj o gładką skórę i wybierz najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia.

Przebieg zabiegu

Na relacji wyraźnie widzimy, że cały zabieg depilacji laserowej był przeprowadzany w profesjonalny sposób. Specjalistka wykonująca zabieg była bardzo profesjonalna i fachowa oraz pytała o odczucia Klientki podczas zabiegu. Panowała także swobodna, kameralna atmosfera. A co można powiedzieć o odczuciach? Podczas wykonywania zabiegu depilacji laserowej bikini pojawia się uczucie ciepła. Po paru minutach można zauważyć nieco większe odczucia bólowe, mniej więcej takie jak przy wyrywaniu włosków. Nie jest to jednak silny, mocny ból i naprawdę nie trzeba się niczego obawiać.

Warto także wspomnieć, że sam zabieg przebiega sprawnie i szybko, jest to dosłownie kilka – kilkanaście minut (w zależności od tego, czy Klientka chce podczas zabiegu robić przerwy). Krótki czas zabiegu to niewątpliwy plus i zaleta depilacji laserem, ponieważ każdy – bez wyjątku – jest w stanie wytrzymać te kilka minut. Pamiętajcie również, że każdy kolejny zabieg będzie krótszy i mniej bolesny. Dlaczego? Ponieważ z każdym zabiegiem włosy stają się rzadsze i delikatniejsze, co wpływa na zmniejszenie odczuć bólowych.

Podsumowanie relacji z zabiegu

Mamy nadzieję, że powyższe relacje z zabiegów depilacji rozwiały Twoje wątpliwości i odpowiedziały na nurtujące Cię pytania. Być może relacje te zachęcą Cię do przetestowania zabiegu także na sobie!

Depilacja laserowa bikini (oraz innych partii ciała) to zabieg, którego naprawdę nie trzeba się bać. Przeprowadzony w profesjonalny sposób przy użyciu lasera diodowego jest całkowicie bezpieczny. Nie trzeba się także krępować ani wstydzić, ponieważ jest wykonywany przed doświadczoną specjalistkę, która takich zabiegów wykonuje codziennie kilka a nawet kilkanaście. Zabieg daje fantastyczne efekty i jest idealny dla osób, które pragną pozbyć się owłosienia – na stałe. Dodatkowo depilacja laserem pomaga pozbyć się wielu problemów, takich jak podrażnienia skóry, zaczerwienienia, krostki, a nawet wrastające włoski. Przekonaj się na własnej skórze, że usuwanie owłosienia laserem, to coś na co warto się zdecydować! Podaruj sobie odrobinę luksusu i ciesz się gładką, piękną i zadbaną skórą.

Depilacja laserowa to bez wątpienia jedno z najlepszych rozwiązań w temacie pozbywania się niechcianego owłosienia. Metoda ta niesie za sobą wiele korzyści, a także przemawia za nią wiele argumentów dających pewność, że laser diodowy cechuje się wysoką skutecznością, która przekłada się na zadowolenie każdego klienta.

Jak przygotować się do zabiegu epilacji laserowej?

Oto krótki instruktaż, który pozwoli się odpowiednio przygotowywać do zabiegu i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania:

  1. Przed zabiegiem należy dokładnie zgolić okolicę, która będzie poddana depilacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiązka światła ma wnikać w korzeń włosa, a nie na jego powierzchnię.
  2. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, wyrywania włosków pęstą. Jest to bardzo ważne, ponieważ wyżej wymienione sposoby, wyrywają włoski wraz z cebulką, a to mija się z efektem, który chcemy uzyskać.
  3. Należy unikać wizyt w solarium oraz korzystania z samoopalaczy na 2 tygodnie przed zabiegiem. Opalenizna wpływa na efekt oraz ryzyko wystąpienia skutków ubocznych podczas zabiegu.
  4. Należy zaprzestać spożywania ziół światłouczulających takich jak: dziurawiec, nagietek, rumianek, skrzy polny, bratek na 2 tygodnie przed zabiegiem.
  5. Należy zaprzestać opalania na słońcu na co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem, świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.
  6. W dniu zabiegu nie należy stosować kremów, balsamów nawilżających oraz antyperspirantów czy dezodorantu, który dodatkowo może podrażnić skórę podczas zabiegu.
  7. W przypadku epilacji twarzy, należy przyjść z oczyszczoną skórą twarzy, nie stosować w dniu zabiegu kremów, pudru, kosmetyków.
  8. W przypadku kuracji retinoidami takimi jak: Izotek, Roaccutan, Accutan wymagana jest półroczna przerwa.
  9. Kremy, maści z witaminą A, E, C lub suplementy diety w przyjmowane w dawkach leczniczych wymagają odstawienia 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, przechodzimy do zabiegu. Początkowo osoba wykonująca zabieg, zabezpiecza pieprzyki, jeśli się pojawiają na skórze lub ewentualne blizny, a następnie nakłada żel, w celu swobodnego przesuwania głowicy po ciele, a także zabezpieczając naskórek przed przesuszeniem. Następnie głowica lasera jest przesuwana po obszarze zabiegowym, emitując energię świetlną, dając uczucie ukłucia. Należy podkreślić, że parametry dostosowane są indywidualnie do każdego klienta, biorąc pod uwagę kilka aspektów takich jak: prób bólowy, gęstość , grubość owłosienia oraz fototyp skóry. W przypadku osób ze szczególną wrażliwością na ból, można zaaplikować maść znieczulającą. Energia cieplna emitowana przez laser jest pochłaniana przez mieszek włosowy trafiając do jego korzenia i tam przekształca się w energię termiczną , która trwale uszkadza komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. Po zabiegu może wystąpić obrzęk okołomieszkowy, zazwyczaj występuje przy bardzo ciemnych, grubych i gęstych włoskach . Również możemy zaobserwować lekkie zaczerwienienie oraz uczucie ciepła. Po kilku godzinach maksymalnie do 2 dni, reakcje skórne po zabiegu powinny ustąpić, jest to naturalna reakcja, więc nie ma się czego obawiać. Po zabiegu można, stosować kremy łagodzące np. Na bazie aloesu lub panthenol.

Postępowanie po zabiegu:

Zalety zabiegu:

Jak można się umówić?

Aby zapisać się na zabieg można zrobić to przez aplikację booksy, wypełniając formularz na naszej stronie internetowej depilacja – laserowa. info, w celu umówienia się na konsultację telefoniczną lub poprzez numer telefonu +48 731 467 642. Można również zapisać się bezpośrednio w naszym salonie we Wrocławiu oraz w Warszawie.

7. Cennik usług z zakresu epilacji laserowej oraz promocje w naszym gabinecie:

PROMOCJE:

  1. Pakiet CAŁE NOGI + PACHY+ BIKINI GŁĘBOKIE + POŚLADKI (gratis) – 1200zł/ jeden zabieg : 6 partii – 167zł partia, oszczędzasz :800zł

Ile zabiegów potrzeba?

Z racji tego, że włosy są w różnych fazach wzrostu, a wyróżniamy fazy : anagenu, katagenu, telogenu, aby usunąć włoski na naszym ciele potrzebujemy serii zabiegów, ponieważ laser. usuwa tylko te, które znajdują się w fazie anagenu. Ilość zabiegów zależy od wielu czynników. Średnio jest to od 6 – 8 zabiegów, ale nie zawsze. Musimy wziąć pod uwagę również nasze predyspozycje genetyczne. Im więcej włosków na danej partii, która podlega depilacji tym więcej zabiegów będzie wymaganych, aby się ich pozbyć. Ciemniejsze, cienkie, rzadkie włosy usuwają się najszybciej i najlepiej. Serię zabiegów wykonujemy w przypadku twarzy, pach, bikini najlepiej co 4 tygodnie, natomiast nogi, ręce plecy, klatka piersiowa co 7-8 tygodni. Laser diodowy Soprano, charakteryzuje się skoncentrowaną długością fali dostosowaną do struktury i koloru włosa. Dzięki funkcji regulacji, parametry można dobrać do każdego indywidualnie, biorąc pod uwagę fototyp skóry, grubość oraz gęstość mieszków włosowych. Podczas zabiegu można odczuwać uczucie ciepła oraz „igiełki” działając na odpowiednim trybie. Laser jest bezbolesny. W celu zminimalizowania uczucia dyskomfortu w postaci delikatnego ukłucia, nasz personel dobiera odpowiednie parametry biorąc pod uwagę próg bólowy każdego klienta oraz reakcję skórną. Co więcej, dodatkowy tryb pozwala, aby zabieg mógł być wykonany bezboleśnie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które mają niski próg bólowy i ich skóra jest wrażliwa oraz dla tych, którzy mają gęste, ciemne owłosienie. Po wykonaniu zabiegu, włoski potrzebują do 12 dni, aby móc swobodnie wypaść. Dzieje się tak, dlatego iż są one uszkadzane od korzenia i potrzebują czasu, aby móc się wydostać na powierzchnię. Po pierwszym zabiegu epilacji laserowej, owłosienie redukuje się do 30%, z każdą następną wizytą jest tak samo. Już po pierwszej wizycie można zauważyć, że włoski rosną wolniej i są dużo bardziej delikatne. Epilacja laserowa niesie ze sobą wiele zalet. Na pewno w 100 % sprawdzi się u osób, które cierpią na wrastania mieszków włosowych czy też ich zapalenie. Epilacja laserowa jest tutaj jedynym efektownym rozwiązaniem. Po zabiegu skóra staje się gładka, a problem wrastających włosków oraz blizn po prostu znika. Epilacja laserowa jest również skuteczna w przypadku podrażnień po goleniu czy problemu z nadmiernie występującym owłosieniem tzw. hirsutyzmem. Efekt może utrzymać się nawet do kilku lat, jeśli będziemy o to odpowiednio dbać. Mianowicie, po dokonaniu serii zabiegowej, należy co roku/ pół roku – w zależności od rodzaju włosków wykonywać zabieg przypominający. Jest to ważne, aby efekt utrzymać w przeciwnym razie, włoski mogą odrastać w większej ilości. Należy wziąć również pod uwagę fakt, że mówimy tu o redukcji włosków, a nie całkowitym ich usunięciu. Laser może usunąć włoski do 95/98%.

Dermatologiczne problemy skórne – czy można wykonać zabieg epilacji laserowej?

Do najczęściej występujących problemów skórnych należy między innymi łuszczyca, egzema, alergie skórne, atopowe zapalenie skóry, a także bielactwo. Choroby te mają podłoże genetyczne.

który laser najskuteczniejszy?

Łuszczyca jest schorzeniem niezakaźnym, o charakterze przewlekłym, ogólnoustrojowym. Objawia się zmianami skórnymi, które wynikają z nadmiernego rogowacenia naskórka (następuje zaburzony proces regeneracji naskórka). Przyczyna łuszczycy nie jest w pełni wyjaśniona, jednak mają na nią wpływ czynniki genetyczne, immunologiczne, środowiskowe (stres, używki – palenie tytoniu, picie alkoholu, ciąża, menopauza). Istnieją 3 odmiany tej choroby: zwyczajna, krostkowa, stawowa. Objawami łuszczycy są zmiany skórne występujące w formie wykwitów, czerwonobrunatne plamy, które pokryte są białoszarą łuska. Dodatkowo może pojawić się świąd, pieczenie, pękanie skóry.

Bielactwo – choroba przewlekła skóry, może być wrodzona lub nabyta. Charakteryzuje się utratą melanocytów (komórek barwnikowych), które są odpowiedzialne za produkcję barwnika w skórze. Bielactwo ma podłoże genetyczne lub autoimmunologiczne. Objawami tej choroby są odgraniczone, kredowobiałe plamy zlokalizowane w różnych częściach ciała.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

Wrocław: depilacja laserowa Wrocław.

Warszawa: www.depilacja-laserowa.info

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Atopowe zapalenie skóry (AZS) – przewlekła, zapalna choroba skóry. Przyczyna nie jest w pełni poznana, ale tak jak w przypadku łuszczycy mają na nią wpływ czynniki genetyczne, immunologiczne i środowiskowe. Charakteryzuje się silnym świądem z nawracającymi okresami zaostrzenia, zaczerwienieniem, a czasami nawet łuszczeniem się skóry. Leczenie zmian skórnych polega na stosowaniu maści sterydowych oraz preparatów natłuszczających skórę (emolientów), stanowią jednak leczenie objawowe, aby wprowadzić chorobę w stan remisji należy podjąć szersze działanie lecznicze.

Niestety, powyższe choroby takie jak łuszczyca czy bielactwo stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu epilacji laserowej. Wiązka światła laserowego może nasilić zmiany skórne, zarówno w bielactwie jak i w przypadku łuszczycy, które mogą prowadzić do silnych podrażnień skórnych, potęgując objawy chorobowe. Nieco inaczej jest z atopowym zapaleniem skórnym. Można rozważyć poddania się zabiegowi w przypadku całkowitej remisji choroby i odpowiednim nawilżeniu skóry. W tym przypadku konieczna będzie również uprzednia zgoda lekarza na wykonanie zabiegu.

Który laser najskuteczniejszy?

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, który wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej , kosmetologicznych. Decydują się na nią zarówno kobiety, jak również mężczyźni, w celach estetycznych, ale także medycznych.

Wskazaniem medycznym jest zmaganie się z hirsutyzmem, czyli nadmierne występującym owłosieniem, zapalanie mieszków włosowych, tendencja do występowania podrażnień po golenia, a także z uporczywym wrastaniem włosków, które często pozostawiają po sobie blizny. W przypadku wskazań medycznych epilacja laserowa sprawdza się jako najskuteczniejsza metoda pozbycia się problemu, a jej efekt utrzymuje się nawet na długie lata, jeśli właściwie stosuje się do zaleceń przedstawionych przez specjalistów ds. laseroterapii, czyli np. wykonywania zabiegów przypominających raz na rok lub raz na pół roku, w zależności od szybkości pojawienia się włosków. Na rynku można jednak spotkać kilka laserów do epilacji laserowej. W poniższym artykule przedstawimy rodzaje laserów, które wykorzystuje się w celu pozbycia się owłosienia.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

Wrocław: depilacja laserowa Wroclaw.

Warszawa: www.depilacja-laserowa.info

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Czy jest skuteczna?
Na ile starcza depilacja laserowa?

W dziedzinie epilacji laserowej wyróżniamy:

Podsumowując, ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, który laser będzie najskuteczniejszy, ponieważ jak czytamy, dużo zależy od koloru włosa i rodzaju skóry, a także od wrażliwości skóry. Najlepiej podatne są włosy grube o ciemnej barwie – tutaj praktycznie każdy laser się sprawdzi. Najbardziej powszechnym laserem stosowanym obecnie na rynku, który cechuje się wysoką skutecznością oraz jest ceniony przez specjalistów jest laser diodowy. W naszym salonie wykorzystujemy również laser diodowy Soprano, który przynosi bardzo satysfakcjonujące rezultaty i sprawdza się zarówno przy jasnej karnacji jak i ciemniejszym fototypie skóry.

Depilacja laserowa to zabieg innowacyjny wykorzystujący skupioną wiązkę światła, która prowadzi do trwałego niszczenia cebulek włosów. Działa głównie na włosy ciemne, które zawierają dużą ilość pigmentu. Czy depilacja laserowa działa również na meszek włosowy, który często bywa jasny?

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa należy do innowacyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Pozwala w sposób skuteczny usunąć niechciane włosy na lata, zapewniając efekt gładkiej oraz zadbanej skóry na całym ciele. Zabieg depilacji laserowej polega na emitowaniu skupionej wiązki światła, która w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosa – struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu.

Depilacja laserowa bazuje na technologii lasera, który wyposażony jest w skupioną wiązkę światła, która bezpośrednio dociera do struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

Wrocław: depilacja laserowa Wrocław.

Warszawa: www.depilacja-laserowa.info

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Depilacja laserowa to dziedzina zabiegów, która oddziałuje wyłącznie na włosy ciemnie połączone z jasnym fototypem skóry. Wówczas jest to idealne połączenie, które zapewnia najlepsze efekty terapii. Światło emitowane przez głowicę lasera doskonale widzi pigment obecny w cebulce włosa zapewniając tym najlepsze efekty terapii.

czy depilacja laserowa jest trwała

Depilacja laserowa a meszek włosowy

Depilacja laserowa w największym stopniu oddziałuje na włosy, w których znjaduje się najwięcej barwnika, a więc włosy czarne, brązowe oraz ciemny blond. Czynnikiem warunkującym właściwe efekty jest również grubość włosa. Oznacza to, że jasny meszek włosowy, który jest włosem bardzo delikatnym i zwykle jasnym może nie zostać wychwycony przez światło lasera. Przekłada się to również na efekty zabiegów, które nie będą tak widoczne jak w przypadku włosów ciemnych.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to świetny sposób dla osób posiadających ciemne i mocne owłosienie oraz jasny fototyp skóry. Dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła cebulka włosa zawierająca dużą ilość barwnika niszczona jest w sposób trwały. Włosy takie jak meszek włosowy wręcz nie są rozpoznawalne są przez laser w związku z tym depilacja laserowa zapewnia mało widoczne efekt w redukcji tego rodzaju owłosienia.