nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Skuteczność laseroterapii w redukcji owłosienia

Skuteczna depilacja laserowa to innowacja wśród zabiegów mających na celu usuwanie niechcianego owłosienia procedura. Dzięki niej w szybki i nieinwazyjny sposób możemy poprawić wygląd skóry w sposób trwały.

Skuteczność

Na samym końcu artykułu omawiamy różne lasery. Jakie są i który jest najlepszy, najpierw pomówimy trochę czy to w ogóle skuteczny zabieg i na ile starcza. Skuteczna epilacja laserowa to obecnie najskuteczniejszy sposób usuwania niechcianego owłosienia. Stanowi więc najlepszy sposób uzyskania gładkiej, zadbanej i zdrowo wyglądającej skóry. Warto podkreślić jednak, że względu na to, że Skuteczna epilacja laserowa stanowi najlepsze rozwiązanie nie gwarantuje efektów gładkiej skóry do końca życia. Po całej serii zabiegów, która obejmuje 6-8 wizyt należy raz do roku wykonać tak zwane przypomnienie. Jest to bardzo ważny czynnik, w utrzymaniu lub podtrzymaniu efektów całej serii.

skuteczność

Podsumowując, ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, który laser będzie najskuteczniejszy, ponieważ jak czytamy, dużo zależy od koloru włosa i rodzaju skóry, a także od wrażliwości skóry. Najlepiej podatne są włosy grube o ciemnej barwie – tutaj praktycznie każdy laser się sprawdzi. Najbardziej powszechnym laserem stosowanym obecnie na rynku, który cechuje się wysoką skutecznością oraz jest ceniony przez specjalistów jest laser diodowy. W naszym salonie wykorzystujemy również laser diodowy Soprano, który przynosi bardzo satysfakcjonujące rezultaty i sprawdza się zarówno przy jasnej karnacji jak i ciemniejszym fototypie skóry.

To zabieg innowacyjny wykorzystujący skupioną wiązkę światła, która prowadzi do trwałego niszczenia cebulek włosów. Działa głównie na włosy ciemne, które zawierają dużą ilość pigmentu. Czy działa również na meszek włosowy, który często bywa jasny?

Czy jest skuteczna?

Laseroterapia należy do innowacyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Pozwala w sposób skuteczny usunąć niechciane włosy na lata, zapewniając efekt gładkiej oraz zadbanej skóry na całym ciele. Zabieg polega na emitowaniu skupionej wiązki światła, która w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosa – struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu.

Bazuje na technologii lasera, który wyposażony jest w skupioną wiązkę światła, która bezpośrednio dociera do struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów.

Laseroterapia to dziedzina zabiegów, która oddziałuje wyłącznie na włosy ciemnie połączone z jasnym fototypem skóry. Wówczas jest to idealne połączenie, które zapewnia najlepsze efekty terapii. Światło emitowane przez głowicę doskonale widzi pigment obecny w cebulce włosa zapewniając tym najlepsze efekty terapii.

czy  jest trwała

Skuteczna epilacja a meszek włosowy

W największym stopniu oddziałuje na włosy, w których znjaduje się najwięcej barwnika, a więc włosy czarne, brązowe oraz ciemny blond. Czynnikiem warunkującym właściwe efekty jest również grubość włosa. Oznacza to, że jasny meszek włosowy, który jest włosem bardzo delikatnym i zwykle jasnym może nie zostać wychwycony przez światło. Przekłada się to również na efekty zabiegów, które nie będą tak widoczne jak w przypadku włosów ciemnych.

Laseroterapia to świetny sposób dla osób posiadających ciemne i mocne owłosienie oraz jasny fototyp skóry. Dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła cebulka włosa zawierająca dużą ilość barwnika niszczona jest w sposób trwały. Włosy delikatne tak jak meszek włosowy wręcz nie są rozpoznawalne przez urządzenie, w związku z tym laseroterapia zapewnia mało widoczne efekt w redukcji tego rodzaju owłosienia.

Czy wszystkie sprzęty mają taką samą skuteczność? Nie! To jest mit. Na rynku możemy znaleźć salony, które pracują na chińskim sprzęcie niskiej jakości oraz takie które pracują na bardzo zaawansowanych sprzętach. Opowiadamy o tym szczerzej w filmie poniżej:

Na jak długo wystarcza?

To metoda usuwania włosów przynosząca największe oraz najbardziej trwałe efekty gładkiej skóry. Dzięki niej skóra zyskuje nie tylko doskonałą gładkość oraz idealny wygląd. Niewidoczne stają się czarne kropki, które najczęściej zauważalne są na jasnym fototypie skóry. Nie tylko leczy, ale również zapobiega powstawaniu problemów dermatologicznych wywołanych obecnością włosów w postaci zapalenia mieszków włosowych, podrażnień po goleniu czy wrastających włosów.

Warto podkreślić, że to najbardziej trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia. W odróżnieniu od innych sposobów takich jak wosk, depilator czy pasta cukrowa efekt gładkiej i zadbanej skóry utrzymuje się do czasu około 12 miesięcy. Po ich upływie warto wykonać tak zwany zabieg przypominający, którego celem jest podtrzymanie efektu całej serii zabiegowej.

Seria zabiegowa obejmuje średnio 6-8 powtórzeń wykonywanych z częstotliwością 4-6 tygodni.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie efekty daje laseroterapia i czy rzeczywiście są one widoczne. W tej relacji szczegółowo odpowiadamy na to pytanie!

Decydując się na zabieg, przede wszystkim warto wybrać sprawdzony salon, taki jak ten we Wrocławiu. To bardzo ważne, aby wybrać taki gabinet, gdzie wiesz, że nikt Ci nie zrobi krzywdy. Przed wyborem salonu warto więc więcej o nim poczytać, sprawdzić opinie czy popytać znajomych. To właśnie od wyboru salonu zależy Twoje bezpieczeństwo, a także efekty, których możesz się spodziewać.

Już po 3 zabiegach można zauważyć widoczne efekty. Klientka z relacji poddała się laseroterapii łydek, kolan, bikini i pach. Po pierwszym zabiegu największa różnica była na pachach, tam wypadło najwięcej włosków. Mając gęste, grube włoski pod pachami, Klientka musiała golić się codziennie, co wiązało się także z podrażnieniami skóry pod pachami. Polaseroterapii może golić pachy co około 3 dni, zaś odrastające włoski są dużo mniej widoczne, cieńsze, jaśniejsze i delikatniejsze.

Po 3 zabiegach największe efekty były zauważalne na łydkach, które obecnie Klientka może golić raz na tydzień, a czasem jeszcze rzadziej. Włoski, które odrastają są praktycznie niewidoczne i jest ich bardzo mało. Ta relacja potwierdza, że zabieg naprawdę działa! Jeśli więc chcesz pozbyć się włosków, jest to idealny zabieg dla Ciebie.

skuteczna

To nowoczesny sposób trwałego usuwania owłosienia. Nowoczesny sprzęt ykorzystuje skupioną wiązkę światła, która dociera do skóry właściwej na głębokość cebulki. Tam przekształca się w energię cieplną, prowadząc do termicznego uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów. Konkretnie to światło cieplne w bezpośrednim kontakcie głowicy ze skórą przekształca się w energię cieplną, która dociera do skóry właściwej na głębokość cebulki włosa W wyniku intensywnego ciepła cebulki włosa trwale się uszkadzają, a następnie obumierają. Efektem tego zjawiska jest wypadanie włosów po upływie 10-14 dni od momentu wykonania zabiegu. Warto podkreślić, że laseroterapia wpływa również na osłabienie struktury włosów, a także spowolnienie ich procesu wzrostu. Jest to nowoczesny zabieg o największej skuteczności ze wszystkich obecnych metod na rynku. Dzięki intensywnej oraz skupionej wiązce światła powoduje trwałe niszczenie cebulek włosa prowadząc do poprawy jakości skóry, a także zwiększenia jej gładkości. Tak naprawdę to nie tylko skuteczne pozbywanie się owłosienia, ale również szereg innych korzyści jakie niesie za sobą ten zabieg. Poprawia komfort życia każdego dnia.

Ile zabiegów?

Procedura zabiegowa polega na dokładnym oddawaniu „strzałów” głowicą , która emituje skupioną, intensywną wiązkę światła. Ta z kolei prowadzi do zjawiska termicznego uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów, czego efektem jest samodzielne wysuwanie się włosów z mieszków włosowych po czasie 10-14 dni. Dodatkowym atutem jest fakt, że przyczynia się do spowolnienia procesu wzrostu włosów obecnie znajdujących się w skórze, a także do ich wyraźnego osłabienia.

Bez wątpienia skuteczna to najskuteczniejsza metoda usuwania włosów z każdego miejsca na ciele. Warto podkreślić jednak, że laseroterapia nie zapewnia efektów do końca życia, dlatego tak ważne jest wykonywanie zabiegów przypominających raz do roku, aby efekt utrzymywał się stale.

Salony mamy we Wrocławiu oraz w Warszawie.

Linki do salonów (kliknij zielony przycisk rezerwuj na górze strony):

Warszawa: https://depilacja-laserowa.info/"

Wrocław: depilacja laserowa Wrocław

epilacja to trwałe uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa. Zabieg polega na podgrzaniu macierzy włosa do około 70 stopni, a następnie jego trwałym usunięciu.

epilacja to metoda trwałego usuwania owłosienia na ciele. Niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet i mężczyzn. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu diodowemu Soprano (holenderski sprzęt kosmetyczny najwyższej klasy), możemy uzyskać naprawdę bardzo satysfakcjonujące efekty. Posiada długość fali dostosowaną do struktury włosa, dzięki temu jest bardziej precyzyjny i działa, również na głębiej położone cebulki włosa oraz różne typy skóry.

Czytaj więcej

czy depilacja jest trwała?

Z racji tego, że włosy rosną w różnych fazach a mianowicie: faza anagenu ( wzrostu włosa), faza katagenu (zanikania), faza telogenu ( wypadania), energia świetlna uszkadza tylko te włoski, które znajdują się w fazie anagenu. W dwóch następnych fazach (faza katagenu i telogenu), brodawka – komórka odpowiedzialna za wzrost włosa, nie reaguje już na emitowane światło , stąd włoski te nie są stale uszkadzane. Z uwagi na ten fakt, należy wykonać średnio 6-8 serii (im gęstsze włoski tym więcej zabiegów należy wykonać) zabiegowych w odstępie co 4 – 8 tygodni ( w zależności od partii ciała, jakie są epilowane), aby uzyskać trwały, zadowalający efekt. Należy pamiętać, że u osób z problemami hormonalnymi, hirsutyzmem lub innymi schorzeniami, które mogą mieć wpływ na nadmierny porost włosów, będzie potrzeba więcej sesji zabiegowych.

Skuteczność zabiegu zależy również od kolor włosa i jego struktury, a także karnacji skóry. Najlepiej sprawdza się u osób z jasną karnacją i ciemnym kolorze włosa. Po zabiegu, włoski odrastają wolniej i są słabsze, a skóra staje się bardziej delikatna i mniej podrażniona. Aby po wskazanej serii zabiegowej, utrzymać efekt na lata, co roku zaleca się wykonać zabieg przypominający.

LAseroterapia należy do zabiegów o wysokiej skuteczności. Świadczy o tym duża popularność tego rodzaju zabiegów, nie tylko wśród kobiet, ale ciągle rosnąca również wśród mężczyzn.

Podpowiadamy.

Laseroterapia obecnie stanowi najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę inne metody dostępne na rynku kosmetycznym. Opiera się na technologii diowodej. Sprzęt wyposażony jest w odpowiednie wiązki światła, które wzajemnie się uzupełniają. Dzięki temu urządzenie zapewnia jeszcze lepsze efekty terapeutyczne.

Skupiona wiązka światła jaka występuje w laserze diodowym to forma intensywnej dawki energii, która w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną. Dociera na głębokość cebulki włosa, do skóry właściwej prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek oraz brodawek włosowych.

Pozwala wpłynąć na strukturę włosa prowadząc do jej osłabienia, a także spowolnić proces ich wzrostu.

Warto podkreślić, że zabiegi emitują skupioną wiązkę światła, która już stanowi dużą różnicę w innych zabiegach, do których należy min. fotodepilacja. Fotodepilacja poprzez to, że jest światłem rozproszonym należy do zabiegów mniej skutecznych, która prowadzi do usypiania włosa, a nie uszkadzania struktur odpowiedzialnych za proces ich wzrostu.

Dodatkowo nowoczesny sprzęt wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że w miejscu wykonywania zabiegu nie dochodzi do oddziaływania przez laser na tkanki inne niż te, które zostały poddane zabiegowi.

W odróżnieniu od innych metod redukcji, pozwala usunąć włosy na stałe, pamiętając o wykonywaniu tak zwanych zabiegów przypominających podtrzymujących efekt całej serii. W odwrotnej sytuacji może dojść do skrócenia efektywności lub w ostateczności do zaniku rezultatów w całości.

Czy jest trwała?

Nie ulega wątpliwości, że obecnie jest to jeden z najlepszych sposób na pozbycie się owłosienia, często na stałe! Oczywiście efekty zależą od wielu czynników, np. rodzaju włosa, grubości, gęstości i innych indywidualnych uwarunkowań. Konieczne jest także wykonanie serii zabiegów – ich ilość także ustalana jest indywidualnie, czasem może to być 6 zabiegów, czasem 8, a w innych przypadkach nawet 10 czy 12. Jednak wybierając się do profesjonalnego salonu, nie musimy niczego się obawiać. Specjalista oceni włoski, dobierze odpowiednie parametry oraz zaleci odpowiednią ilość zabiegów.

Bikini to miejsce, które budzi najwięcej kontrowersji i wiele osób się tego boi. Ale tak naprawdę nie ma się czego wstydzić, a dzięki relacji z zabiegu, możesz sama się o tym przekonać.

Laseroterapia bikini to zabieg godny polecenia, nie jest to coś czego nie da się wytrzymać, a efekty są naprawdę fantastyczne. Mimo tego, że sam zabieg może być nieco niekomfortowy i sprawiać pewne niedogodności, to nie można tu mówić o jakimś niewyobrażalnie dużym bólu. Naprawdę nie ma się czego obawiać, nie jest to jakiś ból, podczas którego musisz zaciskać zęby lub uciekniesz z salonu z krzykiem. Po pierwszym zabiegu szybko przekonasz się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Dlatego nie ma co czekać – zadbaj o gładką skórę i wybierz najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia.

Przebieg zabiegu

Na relacji wyraźnie widzimy, że cały zabieg był przeprowadzany w profesjonalny sposób. Specjalistka wykonująca zabieg była bardzo profesjonalna i fachowa oraz pytała o odczucia Klientki podczas zabiegu. Panowała także swobodna, kameralna atmosfera. A co można powiedzieć o odczuciach? Podczas wykonywania zabiegu na bikini pojawia się uczucie ciepła. Po paru minutach można zauważyć nieco większe odczucia bólowe, mniej więcej takie jak przy wyrywaniu włosków. Nie jest to jednak silny, mocny ból i naprawdę nie trzeba się niczego obawiać.

Warto także wspomnieć, że sam zabieg przebiega sprawnie i szybko, jest to dosłownie kilka – kilkanaście minut (w zależności od tego, czy Klientka chce podczas zabiegu robić przerwy). Krótki czas zabiegu to niewątpliwy plus i zaleta , ponieważ każdy – bez wyjątku – jest w stanie wytrzymać te kilka minut. Pamiętajcie również, że każdy kolejny zabieg będzie krótszy i mniej bolesny. Dlaczego? Ponieważ z każdym zabiegiem włosy stają się rzadsze i delikatniejsze, co wpływa na zmniejszenie odczuć bólowych.

Podsumowanie relacji z zabiegu

Mamy nadzieję, że powyższe relacje z zabiegów rozwiały Twoje wątpliwości i odpowiedziały na nurtujące Cię pytania. Być może relacje te zachęcą Cię do przetestowania zabiegu także na sobie!

Laseroterapia bikini (oraz innych partii ciała) to zabieg, którego naprawdę nie trzeba się bać. Przeprowadzony w profesjonalny sposób jest całkowicie bezpieczny. Nie trzeba się także krępować ani wstydzić, ponieważ jest wykonywany przed doświadczoną specjalistkę, która takich zabiegów wykonuje codziennie kilka a nawet kilkanaście. Zabieg daje fantastyczne efekty i jest idealny dla osób, które pragną pozbyć się owłosienia – na stałe. Dodatkowo slaseroterapia pomaga pozbyć się wielu problemów, takich jak podrażnienia skóry, zaczerwienienia, krostki, a nawet wrastające włoski. Przekonaj się na własnej skórze, że usuwanie owłosienia laserem, to coś na co warto się zdecydować! Podaruj sobie odrobinę luksusu i ciesz się gładką, piękną i zadbaną skórą.

To bez wątpienia jedno z najlepszych rozwiązań w temacie pozbywania się niechcianego owłosienia. Metoda ta niesie za sobą wiele korzyści, a także przemawia za nią wiele argumentów dających pewność, że laser diodowy cechuje się wysoką skutecznością, która przekłada się na zadowolenie każdego klienta.

Jak przebiega zabieg?

Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, przechodzimy do zabiegu. Początkowo osoba wykonująca zabieg, zabezpiecza pieprzyki, jeśli się pojawiają na skórze lub ewentualne blizny, a następnie nakłada żel, w celu swobodnego przesuwania głowicy po ciele, a także zabezpieczając naskórek przed przesuszeniem. Następnie głowica jest przesuwana po obszarze zabiegowym, emitując energię świetlną, dając uczucie ukłucia. Należy podkreślić, że parametry dostosowane są indywidualnie do każdego klienta, biorąc pod uwagę kilka aspektów takich jak: prób bólowy, gęstość , grubość owłosienia oraz fototyp skóry. W przypadku osób ze szczególną wrażliwością na ból, można zaaplikować maść znieczulającą. Emitowana energia cieplna jest pochłaniana przez mieszek włosowy trafiając do jego korzenia i tam przekształca się w energię termiczną , która trwale uszkadza komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. Po zabiegu może wystąpić obrzęk okołomieszkowy, zazwyczaj występuje przy bardzo ciemnych, grubych i gęstych włoskach . Również możemy zaobserwować lekkie zaczerwienienie oraz uczucie ciepła. Po kilku godzinach maksymalnie do 2 dni, reakcje skórne po zabiegu powinny ustąpić, jest to naturalna reakcja, więc nie ma się czego obawiać. Po zabiegu można, stosować kremy łagodzące np. Na bazie aloesu lub panthenol.

Postępowanie po zabiegu:

 • Można schłodzić obszar zabiegowy, o ile sytuacja tego wymaga,
 • Należy chronić leczony obszar przed działaniem świata słonecznego lub solarium,
 • Jeśli spędza się dużo czasu na zewnatrz, należy stosować krem do opalania SPF30 lub wyższy,
 • Należy nawilżać skórę, aby zapobiec przesuszeniom naskórka,
 • W przypadku wrastającym włosków, można stosować peelingi złuszczające zrogowaciałą wartwę naskórka, która pozwoli łatwiej wydobyć się włoskom na powierzchnię.

Jak można się umówić?

Aby zapisać się na zabieg można zrobić to przez aplikację booksy, wypełniając formularz na naszej stronie internetowej w celu umówienia się na konsultację telefoniczną lub poprzez numer telefonu +48 731 467 642. Można również zapisać się bezpośrednio w naszym salonie we Wrocławiu oraz w Warszawie.

7. Cennik usług oraz promocje w naszym gabinecie:

 • mała część ciała : 350 zł (tj. Wąsik, linia brzucha, baczki, stopy, dłonie, kolana, pachy, szpara pośladkowa
 • średnia część ciała : 450zł (tj. Bikini płytkie (pachwiny), szyja, ramiona, ręce, pośladki, barki, kark
 • duża część ciała: 650 zł ( tj. Cała twarz, łydki, uda, brzuch, klatka piersiowa, plecy, bikini głębokie (pachwiny, wzgórek, wargi)
 • konsultacja : 100 zł
PROMOCJE:
 1. Pakiet CAŁE NOGI + PACHY+ BIKINI GŁĘBOKIE + POŚLADKI (gratis) – 1200zł/ jeden zabieg : 6 partii – 167zł partia, oszczędzasz :800zł
 • Pakiet BIKINI GŁĘBOKIE + PACHY + ŁYDKI + LINIA BRZUCHA (gratis) + STOPY (gratis) + KOLANA (gratis) – 900 zł/ jeden zabieg : 6 partii – 133 zł partia, oszczędzasz : 700 zł
 • Pakiet CAŁE CIAŁO (dla kobiet) – 1700 zł / jeden zabieg: 13 partii – 123 zł partia, oszczędzasz: 2600 zł

Ile zabiegów potrzeba?

Z racji tego, że włosy są w różnych fazach wzrostu, a wyróżniamy fazy : anagenu, katagenu, telogenu, aby usunąć włoski na naszym ciele potrzebujemy serii zabiegów, ponieważ głowica usuwa tylko te, które znajdują się w fazie anagenu. Ilość zabiegów zależy od wielu czynników. Średnio jest to od 6 – 8 zabiegów, ale nie zawsze. Musimy wziąć pod uwagę również nasze predyspozycje genetyczne. Im więcej włosków na danej partii, tym więcej zabiegów będzie wymaganych, aby się ich pozbyć. Ciemniejsze, cienkie, rzadkie włosy usuwają się najszybciej i najlepiej. Serię zabiegów wykonujemy w przypadku twarzy, pach, bikini najlepiej co 4 tygodnie, natomiast nogi, ręce plecy, klatka piersiowa co 7-8 tygodni. Soprano, charakteryzuje się skoncentrowaną długością fali dostosowaną do struktury i koloru włosa. Dzięki funkcji regulacji, parametry można dobrać do każdego indywidualnie, biorąc pod uwagę fototyp skóry, grubość oraz gęstość mieszków włosowych. Podczas zabiegu można odczuwać uczucie ciepła oraz „igiełki” działając na odpowiednim trybie. Jest bezbolesny. W celu zminimalizowania uczucia dyskomfortu w postaci delikatnego ukłucia, nasz personel dobiera odpowiednie parametry biorąc pod uwagę próg bólowy każdego klienta oraz reakcję skórną. Co więcej, dodatkowy tryb pozwala, aby zabieg mógł być wykonany bezboleśnie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które mają niski próg bólowy i ich skóra jest wrażliwa oraz dla tych, którzy mają gęste, ciemne owłosienie. Po wykonaniu zabiegu, włoski potrzebują do 12 dni, aby móc swobodnie wypaść. Dzieje się tak, dlatego iż są one uszkadzane od korzenia i potrzebują czasu, aby móc się wydostać na powierzchnię. Po pierwszym zabiegu , owłosienie redukuje się do 30%, z każdą następną wizytą jest tak samo. Już po pierwszej wizycie można zauważyć, że włoski rosną wolniej i są dużo bardziej delikatne. laseroterapia niesie ze sobą wiele zalet. Na pewno w 100 % sprawdzi się u osób, które cierpią na wrastania mieszków włosowych czy też ich zapalenie. Jest tutaj jedynym efektownym rozwiązaniem. Po zabiegu skóra staje się gładka, a problem wrastających włosków oraz blizn po prostu znika. Jest również skuteczna w przypadku podrażnień po goleniu czy problemu z nadmiernie występującym owłosieniem tzw. hirsutyzmem. Efekt może utrzymać się nawet do kilku lat, jeśli będziemy o to odpowiednio dbać. Mianowicie, po dokonaniu serii zabiegowej, należy co roku/ pół roku – w zależności od rodzaju włosków wykonywać zabieg przypominający. Jest to ważne, aby efekt utrzymać w przeciwnym razie, włoski mogą odrastać w większej ilości. Należy wziąć również pod uwagę fakt, że mówimy tu o redukcji włosków, a nie całkowitym ich usunięciu. Głowica może usunąć włoski do 95/98%.

Dermatologiczne problemy skórne – czy można wykonać zabieg ?

Do najczęściej występujących problemów skórnych należy między innymi łuszczyca, egzema, alergie skórne, atopowe zapalenie skóry, a także bielactwo. Choroby te mają podłoże genetyczne.

Łuszczyca jest schorzeniem niezakaźnym, o charakterze przewlekłym, ogólnoustrojowym. Objawia się zmianami skórnymi, które wynikają z nadmiernego rogowacenia naskórka (następuje zaburzony proces regeneracji naskórka). Przyczyna łuszczycy nie jest w pełni wyjaśniona, jednak mają na nią wpływ czynniki genetyczne, immunologiczne, środowiskowe (stres, używki – palenie tytoniu, picie alkoholu, ciąża, menopauza). Istnieją 3 odmiany tej choroby: zwyczajna, krostkowa, stawowa. Objawami łuszczycy są zmiany skórne występujące w formie wykwitów, czerwonobrunatne plamy, które pokryte są białoszarą łuska. Dodatkowo może pojawić się świąd, pieczenie, pękanie skóry.

Bielactwo – choroba przewlekła skóry, może być wrodzona lub nabyta. Charakteryzuje się utratą melanocytów (komórek barwnikowych), które są odpowiedzialne za produkcję barwnika w skórze. Bielactwo ma podłoże genetyczne lub autoimmunologiczne. Objawami tej choroby są odgraniczone, kredowobiałe plamy zlokalizowane w różnych częściach ciała.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Atopowe zapalenie skóry (AZS) – przewlekła, zapalna choroba skóry. Przyczyna nie jest w pełni poznana, ale tak jak w przypadku łuszczycy mają na nią wpływ czynniki genetyczne, immunologiczne i środowiskowe. Charakteryzuje się silnym świądem z nawracającymi okresami zaostrzenia, zaczerwienieniem, a czasami nawet łuszczeniem się skóry. Leczenie zmian skórnych polega na stosowaniu maści sterydowych oraz preparatów natłuszczających skórę (emolientów), stanowią jednak leczenie objawowe, aby wprowadzić chorobę w stan remisji należy podjąć szersze działanie lecznicze.

Niestety, powyższe choroby takie jak łuszczyca czy bielactwo stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu . Wiązka światła może nasilić zmiany skórne, zarówno w bielactwie jak i w przypadku łuszczycy, które mogą prowadzić do silnych podrażnień skórnych, potęgując objawy chorobowe. Nieco inaczej jest z atopowym zapaleniem skórnym. Można rozważyć poddania się zabiegowi w przypadku całkowitej remisji choroby i odpowiednim nawilżeniu skóry. W tym przypadku konieczna będzie również uprzednia zgoda lekarza na wykonanie zabiegu.

Który sprzęt najskuteczniejszy?

Laseroterapia to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, który wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej , kosmetologicznych. Decydują się na nią zarówno kobiety, jak również mężczyźni, w celach estetycznych, ale także medycznych.

Wskazaniem medycznym jest zmaganie się z hirsutyzmem, czyli nadmierne występującym owłosieniem, zapalanie mieszków włosowych, tendencja do występowania podrażnień po golenia, a także z uporczywym wrastaniem włosków, które często pozostawiają po sobie blizny. W przypadku wskazań medycznych sprawdza się jako najskuteczniejsza metoda pozbycia się problemu, a jej efekt utrzymuje się nawet na długie lata, jeśli właściwie stosuje się do zaleceń przedstawionych przez specjalistów ds. laseroterapii, czyli np. wykonywania zabiegów przypominających raz na rok lub raz na pół roku, w zależności od szybkości pojawienia się włosków. Na rynku można jednak spotkać różne sprzętu. W poniższym artykule przedstawimy rodzaje, które wykorzystuje się w celu pozbycia się owłosienia.

Wyróżniamy:

 • rubinowy – generuje wiązkę światła o długości 694 nm, jest to pierwszy sprzęt stosowany do usuwania owłosienia, jego źródłem światła jest rubin (kryształ tlenku glinu). Najlepiej sprawdza się u osób posiadających bladą karnację oraz jasne włosy. Ten nie jest odpowiedni dla osób z niskim progiem bólowym.
 • aleksandrytowy – generuje wiązkę światła o długości 755nm. Ten ma głębszą penetrację niż rubinowy, dlatego może być stosowany również u osób z jasną i normalną tonacją, nie tylko bladą. Ma nieco niższe właściwości absorpcyjne w stosunku do urządzenia rubinowego, ale zmniejsza ryzyko dekoloryzacji tkanek otaczających mieszki włosowe. Ten dobrze sprawdzi się u osób ze średnim progiem bólowym.
 • diodowy – najbardziej uniwersalny. Posiada dwie wiązki światła : 810 nm i 940nm, dlatego można go stosować zarówno u osób z jasną karnacją jak i ciemniejszym kolorytem skóry. Dodatkowo jest bezpieczny dla skóry, gdyż nie wpływa na tkanki sąsiadujące z mieszkiem włosowym. Sprawdza się u osób z wrażliwą skórą, którą zawdzięczamy możliwości regulacji długości fali światła, dlatego można dostosować wiązkę światła do potrzeb indywidualnych klienta. Diodowy jest ceniony na wysoka skuteczność oraz wydajność
 • ND:YAG – neodymowy – yagowy – generuje wiązkę światła, która przenika głęboko w warstwy skóry. Charakteryzuje się wiązką światła o długości 1064 nm, czyli najdłuższą spośród wymienionych. Niestety, w większości przypadków powoduje ból, dlatego zwykle należy stosować przed zabiegiem maść znieczulającą. Ten jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Podsumowując, ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, który sprzęt będzie najskuteczniejszy, ponieważ jak czytamy, dużo zależy od koloru włosa i rodzaju skóry, a także od wrażliwości skóry. Najlepiej podatne są włosy grube o ciemnej barwie – tutaj praktycznie każdy się sprawdzi. Najbardziej efektywnym stosowanym obecnie na rynku, który cechuje się wysoką skutecznością oraz jest ceniony przez specjalistów jest sprzęt diodowy. W naszym salonie wykorzystujemy również diodowy Soprano, który przynosi bardzo satysfakcjonujące rezultaty i sprawdza się zarówno przy jasnej karnacji jak i ciemniejszym fototypie skóry.

To zabieg innowacyjny wykorzystujący skupioną wiązkę światła, która prowadzi do trwałego niszczenia cebulek włosów. Działa głównie na włosy ciemne, które zawierają dużą ilość pigmentu. Czy laseroterapia działa również na meszek włosowy, który często bywa jasny?

Laseroterapia ależy do innowacyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Pozwala w sposób skuteczny usunąć niechciane włosy na lata, zapewniając efekt gładkiej oraz zadbanej skóry na całym ciele. Zabieg polega na emitowaniu skupionej wiązki światła, która w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosa – struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu.

bBazuje na technologii, która wyposażony jest w skupioną wiązkę światła, która to bezpośrednio dociera do struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

Wrocław: depilacja laserowa Wrocław.

Warszawa: https://depilacja-laserowa.info/"

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Laseroterapia to dziedzina zabiegów, która oddziałuje wyłącznie na włosy ciemnie połączone z jasnym fototypem skóry. Wówczas jest to idealne połączenie, które zapewnia najlepsze efekty terapii. Światło emitowane przez głowicę doskonale widzi pigment obecny w cebulce włosa zapewniając tym najlepsze efekty terapii.

Laseroterapia a delikatny a meszek włosowy

W największym stopniu oddziałuje na włosy, w których znjaduje się najwięcej barwnika, a więc włosy czarne, brązowe oraz ciemny blond. Czynnikiem warunkującym właściwe efekty jest również grubość włosa. Oznacza to, że jasny meszek włosowy, który jest włosem bardzo delikatnym i zwykle jasnym może nie zostać wychwycony przez światło . Przekłada się to również na efekty zabiegów, które nie będą tak widoczne jak w przypadku włosów ciemnych.

LAseroterapia to świetny sposób dla osób posiadających ciemne i mocne owłosienie oraz jasny fototyp skóry. Dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła cebulka włosa zawierająca dużą ilość barwnika niszczona jest w sposób trwały. Włosy takie jak meszek włosowy wręcz nie są rozpoznawalne są przez laser w związku z tym usuwanie owłosienia zapewnia mało widoczne efekt w redukcji tego rodzaju meszka włosowego.