nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Jak się przygotować?

Wiele kobiet marzy o delikatnej, gładkiej skórze bez konieczności codziennego sięgania po maszynkę do golenia, depilatory, czy pęsety do wyrywania włosków w okolicach twarzy, brody. Jest na to sposób i coraz więcej płci pięknej, decyduje się za zabiegi z zakresu epilacji laserowej. Jednak, aby uniknąć pewnych rozczarowań, związanych z niedopuszczeniem do zabiegu w naszym salonie, droga kobietko przedstawimy Ci najważniejsze wskazówki, jak przygotować sięa>do tej procedury, abyś mogła cieszyć się efektem już po pierwszej wizycie.

przygotowanie do

Jak się przygotować do depilacji laserowej? Przed przystąpieniem do zabiegu, należy dzień wcześniej lub w dniu wizyty ogolić dokładnie wszystkie włoski, które będą epilowane. Jest to bardzo ważne, aby zabieg mógł być skuteczny, ponieważ zależy nam, aby wiązka światła laserowego wnikała w głąb skóry i mieszka włosowego, w celu uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za wzrost włosa. Dlatego tutaj wszystko zależy od naszych predyspozycji genetycznych. Jeśli włoski po wieczornej epilacji maszynką, następnego dnia są już widoczne, w dniu Twojej wizyty, zaleca się aby zrobić to kilka godzin przez epilacja laserową ( drobna uwaga: jeśli skóra ma skłonności do podrażnień i jest bardzo wrażliwa, lepiej połączyć te dwa fakty i zrobić to możliwe w dobrym odstępie czasowym, aby skóra przez zabiegiem mogła się zregenerować, a podrażnienia zmiejszyły się). Kolejna cenna wskazówka, jeśli decydujesz się na epilację pach w dniu zabiegu nie korzystaj z antyperspirantu lub jeśli się zapomniałaś/eś koniecznie poinformuj swojego specjalistę, w ten sposób unikniemy niepotrzebnych podrażnień występujących w kontakcie lasera z substancjami drażniącymi zawarte w antyperspirancie. Po zabiegu również zaleca się,aby przez dzień unikać tego typu kosmetyków, które mogą dodatkowo podrażniać skórę. Następny ważny krok, jeżeli regularnie korzystasz z epilacji woskiem lub wyrywania włosków za pomocą pęsety, zakończ tę formę usuwania włosków przynajmniej na 4 tygodnie przed wizytą. Włoski depilowane tą metodą wyrywają je wraz z cebulką, co skutkuje negatywnym wpływem na efekt epilowanej okolicy. Przed zabiegiem również ważne, aby odstawić wszelkiego rodzaju zioła światłouczulające (bratek, nagietek, dziurawiec itp.) na 2 tygodnie przez zabiegiem, jak również spożywanie witaminy A,E,C w dawakch leczniczych ( w przypadku terapii, skonsultuj to ze swoim lekarzem). Jeśli lubisz korzystać z solarium lub samoopalacza, niestety na czas serii zabiegowych, należy zaprzestać. Opalenizna zwiększa poziom występowania melaniny w skórze, a jak dobrze wiemy, wiązka światła laserowego wychwytuje melaninę. Nam jednak zależy, aby wychwytywała ją we włosku – bo to jego chcemy się pozbyć. W przypadku opalenizny wiązka światła zostaje rozproszona, co zmniejsza efektywność zabiegu. Natomiast świeżo opalona skóra stanowi przeciwwskazanie do wykonania epilacji laserowej, z powodu ryzyka wystąpienia podrażnień oraz poparzeń naskórka. Stosowanie niektórych antybiotyków lub leków światłoczułych również wymaga 2 tygodniowej przerwy. To kilka wskazówek, które na pewno pomogą Ci się dobrze przygotować do zabiegu, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nasi specjaliści są gotowi do udzielania odpowiedzi na każde nurtujące pytanie.

Jak się przygotować? – poradnik

Okres letni to czas, w którym szczególną uwagę zwracamy na nasze ciało w aspekcie owłosienia. Jest to czas, kiedy nosimy krótkie, przewiewne ubrania z racji panującej wysokiej temperatury. To z kolei wpływa na szczególną dbałość o nasze ciało oraz usuwanie włosków partii, które odsłaniamy i nie tylko. Zwłaszcza w tym okresie sięgamy po różnego rodzaje narzędzia, sposoby, aby pozbyć się niechcianego owłosienia i cieszyć się delikatną, gładką skórą. Niestety nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza u osób, które borykają się z problemem wrastających włosków, zapaleniem mieszków włosowych czy tendencji do podrażnień po goleniu.

Tak naprawdę, jednym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wyżej wymienionych problemów jest epilacja laserowa , która pozwala zniwelować podrażnienia po goleniu, z każdym zabiegiem. Zmniejsza problem wrastających włosków oraz często idącym w parze zapaleniem mieszków włosowych. Istnieją również inne sposoby takie jak: woskowanie, depilatory elektryczne. Często jednak te techniki negatywnie wpływają na naszą skóre i problem, z którym się borykamy, powoduje nasilenie wrastania włosków czy skłonności do podrażnień.

W takim razie, czy jeden zabieg miesiąc przed latem będzie wystarczający, aby móc pozbyć się problemu?

Wówczas mimo wysokiej temperatury nie jesteśmy w stanie w pełni się z tego cieszyć i odsłonić ciało, ponieważ powoduje to uczucie dużego dyskomfortu psychicznego. Zatem co zrobić, aby móc cieszyć się okresem letnim i pozbyć się dotychczasowych problemów, które okradają nas z radości, a wręcz kojarzą z noszeniem długich spodni, swędzeniem oraz poczuciem jeszcze większego nieprzyjemnego ciepła,z powodu noszenia długich ubrań ?

Do okresu letniego i pozbycia się problemu, należy się jednak przygotować z większym wyprzedzeniem. Epilacja laserowa łączy się z serią zabiegów, aby cieszyć się gładką skóra. Jeden zabieg to zdecydowanie za mało. Epilacja laserowa to zabieg trwałego usuwania owłosienia, które eliminuje włosy, znajdujące się w fazie anagenu, inaczej fazie wzrostu. Po pierwszym zabiegu redukcji ulega 30% włosków. Stąd wiemy już, że po jednym zabiegu nie uszkodzimy wszystkich włosków. Ilość zabiegów jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników: struktury włosa i jego grubości, gęstości włosków partii epilowanej, gospodarki hormonalnej, fototypu skóry, a także uwarunkowań genetycznych. Należy pamiętać, że im gęstsze włoski tym więcej zabiegów potrzeba, aby się ich pozbyć. Średnio jest to od 4-10 zabiegów, jednak osoba wykonująca zabieg przed przystąpieniem do procedury zawsze informuje, że nie zawsze tak może być. Zwłaszcza u osób, które borykają się z zaburzeniami hormonalnymi, ten czynnik również ma wpływ na efektywność zabiegu. Aby pozbyć się owłosienia na okres wakacyjny, sesję najlepiej zacząć w okresie jesienno – zimowym. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań. W przypadku podjęcia decyzji o epilacji, warto odpowiednio pielęgnować skórę po zabiegu. Nie nalezy wówczas stosować środków, które dodatkowo moga podrażniać skóre. Nie zaleca się w dniu przeprowadzonego zabiegu korzystania z sauny, basenu, intensywnych ćwiczeń. W okresie seji zabiegowych bezzwględnie unikamy samoopalaczy, solarium czy wystawiania się na słońce. Wpływa to wówczas na efektywność zabiegu oraz możliwość wystąpienia negatywnych skutków ubocznych w postaci poprzeń czy przebarwień.

Laseroterapia to najbardziej skuteczny rodzaj usuwania owłosienia, zapewnia trwałe efekty gładkiej skóry na długi czas bez dyskomfortu częstego golenia, a także podrażnień po tradycyjnych metodach epilacji. jak przygotować się do tego rodzaju zabiegu jeśli chcemy rozpocząć przygodę z laserem?

Laseroterapia – czym jest?

Laseroterapia to innowacja wśród zabiegów mających na celu usuwanie niechcianego owłosienia. Dzięki skupionej wiązce światła jaką emituje głowica lasera włosy usuwane są w sposób trwały. Energia świetlna w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosa – struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosa.

Pierwsze efekty widoczne są po upływie 10-14 dni od momentu zabiegu. Wówczas włosy stają się delikatniejsze, zostaje spowolniony proces ich wzrostu, a także część z nich samodzielnie wysuwa się z mieszków włosowych.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

przygotowanie do

Przygotowanie do zabieg – jak się przygotować?

Epilacja to zabieg, do którego należy się wcześniej odpowiednio przygotować. Ważną kwestią jest zgolenie włosków na dzień przed planowaną wizytą w salonie. Jest bardzo ważny czynnik, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do „spalenia” łodygi włosa. W następstwie może dojść do osłabienia się efektu zabiegu, a także zwiększenia odczuć bólowych terapii.

Ważną informacją jest również fakt, że przed planowaną wizytą w salonie nie zaleca się stosowania różnego rodzaju balsamów do smarowania skóry objętej zabiegiem epilacji. Aplikacja kosmetyków tuż przed zabiegiem mogłaby wywołać podrażnienie lub reakcję alergiczną. Ponadto drobinki znajdujące się w tego rodzaju produktach odbijają światło lasera, co dodatkowo może być niebezpieczne dla skóry.

Laseroterapia mimo szerokiej opinii, która mówi, że jest zabiegiem inwazyjnym, nie okazuje się być mocno angażująca dla klienta. Oznacza to, że w temacie przygotowania się do wizyty jedynym warunkiem jest ogolenie włosów dzień wcześniej, przed planowaną wizytą w salonie. Odpowiednie przygotowanie nie tylko zapewni właściwe efekty zabiegu, ale również zapobiegnie zwiększeniu się odczuć podczas epilacji, do których należy uczucie ciepła oaz lekkie ukłucia.

Jak przygotować się do zabiegu

Oto krótki instruktaż, który pozwoli się odpowiednio przygotowywać do zabiegu i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania:

  1. Przed zabiegiem należy dokładnie zgolić okolicę, która będzie poddana laseroterapii. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiązka światła ma wnikać w korzeń włosa, a nie na jego powierzchnię.
  2. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać używania wosku, depilatora mechanicznego, wyrywania włosków pęstą. Jest to bardzo ważne, ponieważ wyżej wymienione sposoby, wyrywają włoski wraz z cebulką, a to mija się z efektem, który chcemy uzyskać.
  3. Należy unikać wizyt w solarium oraz korzystania z samoopalaczy na 2 tygodnie przed zabiegiem. Opalenizna wpływa na efekt oraz ryzyko wystąpienia skutków ubocznych podczas zabiegu.
  4. Należy zaprzestać spożywania ziół światłouczulających takich jak: dziurawiec, nagietek, rumianek, skrzy polny, bratek na 2 tygodnie przed zabiegiem.
  5. Należy zaprzestać opalania na słońcu na co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem, świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.
  6. W dniu zabiegu nie należy stosować kremów, balsamów nawilżających oraz antyperspirantów czy dezodorantu, który dodatkowo może podrażnić skórę podczas zabiegu.
  7. W przypadku epilacji twarzy, należy przyjść z oczyszczoną skórą twarzy, nie stosować w dniu zabiegu kremów, pudru, kosmetyków.
  8. W przypadku kuracji retinoidami takimi jak: Izotek, Roaccutan, Accutan wymagana jest półroczna przerwa.
  9. Kremy, maści z witaminą A, E, C lub suplementy diety w przyjmowane w dawkach leczniczych wymagają odstawienia 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem.

Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, przechodzimy do zabiegu. Początkowo osoba wykonująca zabieg, zabezpiecza pieprzyki, jeśli się pojawiają na skórze lub ewentualne blizny, a następnie nakłada żel, w celu swobodnego przesuwania głowicy po ciele, a także zabezpieczając naskórek przed przesuszeniem. Następnie głowica lasera jest przesuwana po obszarze zabiegowym, emitując energię świetlną, dając uczucie ukłucia. Należy podkreślić, że parametry dostosowane są indywidualnie do każdego klienta, biorąc pod uwagę kilka aspektów takich jak: prób bólowy, gęstość , grubość owłosienia oraz fototyp skóry. W przypadku osób ze szczególną wrażliwością na ból, można zaaplikować maść znieczulającą. Energia cieplna emitowana przez laser jest pochłaniana przez mieszek włosowy trafiając do jego korzenia i tam przekształca się w energię termiczną , która trwale uszkadza komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. Po zabiegu może wystąpić obrzęk okołomieszkowy, zazwyczaj występuje przy bardzo ciemnych, grubych i gęstych włoskach . Również możemy zaobserwować lekkie zaczerwienienie oraz uczucie ciepła. Po kilku godzinach maksymalnie do 2 dni, reakcje skórne po zabiegu powinny ustąpić, jest to naturalna reakcja, więc nie ma się czego obawiać. Po zabiegu można, stosować kremy łagodzące np. Na bazie aloesu lub panthenol.

Postępowanie po zabiegu: