nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Depilacja laserowa – czy boli?

Czy depilacja laserowa boli? Ogólnie depilacja laserowa jest odczuwalna ale np. nogi są znacznie mniej odczuwalną partią niż okolice bikini. Nogi. ręce czy pośladki dla niektórych są zupełnie bezbolesne. Odczucia podczas depilacji laserem to dekilatne kłócia, jakby kompara. Inni określają te odczucia jako "delikatne igiełski", które są odczuwalne w miejsciach przepalanego włoska. Na pewno laseroterapia jest mniej odczuwalna niż tradycyjne metody jak wosk czy depilator. Ponadto jest znacznie trwalszą metodą usuwanie niechcianych włosków. Jest to najtrwalsza metoda i nie tak bolesna jak depilator czy wosk. To właśnie okolice bikini należą do najbardziej wrażliwych miejsc, a także obszarów, gdzie najczęściej dochodzi do podrażnień po tradycyjnych metodach redukcji owłosienia z okolocy bikini. Czy laseroterapia okolic bikini jest bolesna?

Czy jest bolesna?

Czy depilacja laserowa jest bolesna?Depilacja bikini to zabieg trwałego usuwania owłosienia. Usuwanie niechcianych włosów przynosi najlepsze efekty w postaci gładkiej oraz zadbanej skóry w niemal każdym obszarze naszego ciała. Dzięki skupionej wiązce światła jaką emituje głowica urządzenia trwale zostają niszczone cebulki włosów, a więc struktury odpowiedzialne za proces ich wzrostu.

W bezpośrednim kontakcie głowicy ze skórą światło przekształca się w energię cieplną prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosa, które znajdują się w skórze właściwej. Po upływie

10-14 dni włosy samodzielnie wysuwają się z mieszków włosowych, w wyniku czego następuje stopniowa redukcja włosa, a co za tym idzie zwiększona gładkość skóry.

Zapraszamy do rezerwacji online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony):

Warszawa: Depilacja Laserowa Warszawa

Wrocław: Depilacja Laserowa Wrocław

czy depilacja laserowa boli

Dlaczego warto zdecydować się na laseroterapie?

To skuteczna opcja na pozbycie się owłosienia z każdego miejsca na ciele. W ogólnym rozrachunku jest to także opcja najtańsza (warto zastanowić się ile regularnie pieniędzy wydajemy na maszynki do golenia, kremy do bikini czy wizyty w salonach). Laseroterapia bikini jest także bezpieczna, ponieważ wykonujemy ją w wyspecjalizowanym gabinecie, a zabieg przeprowadza doświadczony specjalista. Warto także pamiętać, że depilacja wykonywana w domu może prowadzić do podrażnień. Niezależnie od tego czy wybieramy kremy do golenia, paski do redukcji owłosienia z bikini, wosk czy maszynkę, przy delikatnej skórze mogą pojawiać się krostki, uczucie swędzenia, pieczenia, a nawet wrastające włoski. Jest to nie tylko uciążliwe, ale także bardzo nieprzyjemne. Z tego powodu wiele osób decyduje się właśnie na usuwanie owłosienia laserem.

Laseroterapia bikini – czy jest bolesna?

Redukcja owłosienia z okolic bikini cieszy się coraz większym zainteresowaniem i wiele osób zastanawia się nad tą formą laseroterapii. Czy warto się na nią zdecydować? Czy zabiegi w okolocy bikini, są bolesne? I czy należy się wstydzić?

Sprawdź relację z zabiegów

oraz zapoznaj się z niniejszym artykułem, który rozwieje Twoje wątpliwości.

Laseroterapia bikini to zabieg, do którego należy się odpowiednio przygotować. Głównym warunkiem prawidłowego wykonania depilacji bikini jest ogolenie włosków jeden dzień przed planowaną wizytą w salonie. Im krótsze włoski, tym zabieg jest bardziej efektywny, a także mniej odczuwalny dla klienta. Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie ciepło oraz ukłucia w miejscach gdzie występuje owłosienie. Warto podkreślić, że odczucia podczas zabiegu na bikini są kwestią bardzo indywidualną. Każdy więc zabieg trwałej redukcji owłosienia odczuwa inaczej. Nie jest jednak na tyle bolesny, aby odczucia które towarzyszą w trakcie mogły zniechęcić do jej kontynuacji. Zabieg wykonuje się bez zastosowania znieczulenia, a w przypadku mocniejszych odczuć często wykorzystywane są okłady z lodem intensywnie chłodzące skórę.

W Internecie znajdziemy wiele opinii na temat, można natknąć się także na całkowicie skrajne opinie. Niektóre osoby twierdzą, że laseroterapia bikini jest bardzo bolesna, wręcz nie do wytrzymania, z kolei inne, że nie jest bolesna wcale. Może to spowodować niemały mętlik w głowie, wskutek czego, idąc pierwszy raz, nie wiemy czego się spodziewać.

Wiele zależy od miejsca epilacji, ponieważ niektóre części ciała są bardziej wrażliwe (pachy, bikini , twarz) a inne mniej. Na przykład przy łydkach można mieć wrażenie delikatnego łaskotania. Z kolei zabieg na pachy jest już bardziej bolesny, ponieważ jest to delikatniejsze i wrażliwsze miejsce. Pojawia się uczucie "igiełek”, co nie do końca jest przyjemne i może wywoływać pewien dyskomfort. Nie jest jednak to ból nie do wytrzymania. Dla Klientki z relacji zabieg na okolice bikini był znacznie bardziej komfortowy, podczas zabiegu odczuwalne jest uczucie łaskotania i delikatnego nakłuwania.

Tak więc laseroterapia bikini jest trochę bolesna i może sprawiać dyskomfort – nie wierzcie osobom, które mówią, że epilacja bikini w ogóle nie boli i można się podczas zabiegu maksymalnie zrelaksować. Niemniej nie jest to ból nie do wytrzymania, tak więc nie trzeba w żadnym wypadku obawiać się zabiegu.

Jak zmniejszyć odczucia bólowe?

Warto podkreślić, że każdy może posiadać różne odczucia, w dużej mierze zależą one od sprzętu jaki wykorzystuje salon. W przypadku kiedy odczucia podczas zabiegu są wyraźne zawsze warto poinformować kosmetologa, że są one zbyt wyraźne. Wówczas specjalista może zmniejszyć parametry i dostosować je do odczuć, a także zastosować inne rozwiązanie. Należy do nich m.in. zimny okład z lodem. Zastosowanie zimnego okładu z lodem pozwala skutecznie zredukować uczucie ciepła towarzyszącego w trakcie oraz odczucie ukłucia.

Laseroterapia o najnowsza technologia usuwania niechcianego owłosienia. Pozwala na stałe usunąć włosy z każdego miejsca na ciele bez uczucia dyskomfortu podczas terapii. Laseroterapia bikini nie tylko wpływa na poprawę naszego codziennego komfortu, ale również jakości i wyglądu skóry. Ze względu na różnorodność laserów jakie obecnie występują na rynku, podczas zabiegu występują również różnorodne odczucia. W sytuacji, kiedy zabiegi na okolice bikini są odczuwalne należy poinformować o tym specjalistę, którego zadaniem jest odpowiednie dostosowanie parametrów do odczuć klienta lub zastosować zimne okłady z lodem, które zmniejszą dyskomfort podczas terapii.

To bardzo popularny zabieg w gabinetach kosmetycznych, a także przynoszący najskuteczniejsze efekty w postaci trwałej gładkości skóry. Warto podkreślić jednak, że mimo lekkich odczuć ciepła lub ukłuć pozwala na długo cieszyć się zadbaną i zdrowo wyglądającą skórą bez śladu podrażnień po goleniu, zapalenia mieszków włosowych oraz zjawiska wrastających włosów.

Czy wstydzić się bikini w gabinecie?

Wiele osób zastanawia się, czy się wstydzić podczas zabiegów, czy nie będzie to krępujące? Nierzadko kobiety rezygnują z zabiegu, ponieważ się wstydzą. Tak naprawdę nie ma czego się wstydzić, ponieważ osoba wykonująca zabieg widzi mnóstwo osób nago i jest to tak jak wizyta u lekarza – nikt was tam nie będzie oceniać ani lustrować, byłoby to nieprofesjonalne. Ponadto podczas zabiegu na bikini nie jest się całkowicie odsłoniętym. Klientka otrzymuje jednorazowe majteczki, dlatego czuje się znacznie pewniej i bardziej komfortowo podczas zabiegu.

Laseroterapia należy do innowacyjnych zabiegów trwałego usuwania owłosienia. Pozwala w sposób trwały usunąć włosy z każdego miejsca na ciele. Warto podkreślić, że zabiegi bikini mogą dawać różne odczucia, mniej lub bardziej wyraźne. Jak więc zmniejszyć dyskomfort, kiedy usuwanie włosków jest bolesne?

Zabieg na bikini należy do najnowszych technologii usuwania owłosienia. Pozwala w sposób trwały usunąć niechciane włoski, dzięki skupionej wiązce światła. W bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się ona w energię cieplną. Światło dociera do skóry właściwej na głębokość cebulki włosa prowadząc do termicznego uszkodzenia tych struktur.

Efektem tego zjawiska jest samodzielne wysuwanie się włosów z mieszków włosowych, który prowadzi do zwiększenia gładkości skóry.

Pierwsze efekty pojawiają się po czasie 10-14 dni od momentu wykonania zabiegu. Wówczas włosy stopniowo oraz plamiście wypadają, dodatkowo spowalnia się ich proces wzrostu, a także dochodzi do wyraźnego osłabienia się ich struktury.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś) na Warszawę i Wrocław zapisy pod telefonem 731 467 642

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).