Najlepszy Laser
Na rynku mamy dostępne różnorodne lasery do redukcji włosów- o różnych parametrach i właściwościach. Specalizujemy się w usuwania owłosienia i w związku z tym, w naszym salonie mamy różne lasery. W celu wybrania najlepszej dla siebie oferty skonsultuj się z naszymi pracownikami, a pomogą Tobie dobrać najlepszy model dostosowany do Twoich potrzeb.
Czym się różni zabieg laserem diodowymod Laserem E–LIGHT IPL? Usuwanie włosków laserem diodowym odbywa się poprzez wysyłanie skoncentrowanej wiązki w cebulkę włosa, natomiast laser IPL wysyła energię rozproszoną. Część energii w wypadku lasera SHR jest pochłaniana przez tkanki wokół, dlatego pracuje się na niższych parametrach niż przy laserze diodowym. Przez niższe energie efekt jest osiągany nieco później, niż w wypadku lasera diodowego. Ponadto w wypadku IPL zabiegi trzeba cały czas powtarzać (działa podobnie jak wyrywanie włosków woskiem). Efekt jest krótkotrwały. W wypadku pracy przy pomocy lasera diodowego efekt jest osiągany szybciej niż przy pomocy IPL, ponadto jest trwalszy. Dzieje się tak ponieważ laser diodowy dociera głębiej do cebulki i uszkadza struktury odpowiedzialne za wzrost włosa w jego macierzy. Laser E- Light IPL tylko deformuje struktury odpowiedzialne za wzrost włosa, ponieważ światło jest rozproszone i nie działa celowo w włos. Niemniej są zalety pracy na tym urządzeniu: jest bezbolesne. W celu wybrania odpowiedniej dla siebie metody skonsultuj się z naszym personelem. Posiadamy różne rodzaje laserów tak aby móc najlepiej dostosować zabieg do potrzeb klienta (do rodzaju włosa, kolory skóry, progu bólu i efektu jakiego chce osiągnąć).
Istnieją różne sposoby na usuwanie niechcianego owłosienia. Jedne jednak dają chwilowy efekt, inne natomiast skupiają się na trwałym usuwaniu mieszków włosowych. Dlatego warto wspomnieć o dwóch pojęciach, które są często stosowane naprzemiennie, choć nie oznaczają do końca tego samego. Mianowicie wskażmy różnice pomiędzy usuwaniem włosków tradycyjnymi metodami , a trwałą epilacją.
IPL a laser diodowy?
Laseroterapia to jeden z najczęściej stosowanych sposobów na pozbycie się włosków, które można praktykować w warunkach domowych. Depilacja laserowa ma charakter krótkotrwały, powoduje usunięcie włosków na dany czas, w zależności metody, która została użyta. Natomiast epilacja to metoda trwałej redukcji owłosienia i ma charakter długotrwały.
Wśród zabiegów wyróżnia się:
- usuwanie owłosienia za pomocą jednorazowej maszynki – jest najbardziej powszechną i łatwo dostępną metodą, ale efekt jest najbardziej krótkotrwały.
- kremy i wosk – aplikacja tej metody nie jest skomplikowana, może jednak powodować uczulenie i podrażnienia. W przypadku wosku, mieszki włosowe wyrywane są wraz z cebulką, więc efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodniu.
- depilator elektryczny – mechaniczny sposób usuwania niechcianych włosków, o ile przynosi dobre rezulaty, utrzymujące się kilka tygodni , o tyle jest to zabieg bolesny i wymaga nakładu czasowego.
- IPL – używa wiązkę światła elektomagnetycznego, jednak nie usuwa włosków na zawsze, prowadzi do ich chwilowego "uśpienia".
- laser diodowy – to metoda trwałego usuwania mieszków włosowych. Epilacja działa na zasadzie selektywnej fototermolizy – laser emituje wiązkę światła laserowego, które dociera do cebulki włosa wraz z korzeniami, poprzez powinowactwo do melaniny, w ten sposób przekształca energię świetlną w energię cieplną, niszcząc termicznie komórki odpowiedzialne za wzrost włosa.
Podstawowa różnica pomiędzy epilacja laserowa laserem diodowym, a IPL, jest taka, ze usuwanie owłosienia za pomocą urządzenia IPL nie jest metodą laserową, a urządzenie stosowane do fotodepilacji nie jest laserem. IPL ( Intense Pulsed Light) – intensywanie pulsujące światło polega na naświetlaniu danego obszaru lampą ksenonową, a emitowane światło to spektrum fal różnej długości. Zatem fale są pochłaniane zarówno przez cebulkę włosa jak również tkanki okalające. Zabieg ten nie usuwa trwałe, cebulek włosa, a jedynie opóźnia ich wzrost. W porównaniu to epilacji laserowej laserem diodowym mamy do czynienia ze skupiona wiązką światła, która dociera do melaniny zawartej we włosku i nie rozgrzewa okolicznych tkanek zmniejszając tym samym wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych. Dodatkowo efekt widać już po pierwszym zabiegu, gdzie włoski redukują się do 30%, aby uzyskać trwały efekt na lata, należy jednak wykonać serię 6-8 zabiegów, a następnie co pół lub co roku, robić zabiegi przypominające. W naszym salonie posługujemy się holenderskiej klasy laserem diodowym Soprano o generowanej skoncentrowanej długości fali w zakresie 800nm -1100nm. Dzięki skupionej wiązce światła, laser wnika w głąb skóry, uszkadzając cebulki włosa, nie rozgrzewając struktur okalających, a dzięki regulacji wiązki światła, zabieg można wykonywać również u osób z ciemniejszym fototypem skóry. Laseroterapia to nowa technologia zabiegów, która polega na trwałym usuwaniu owłosienia. Skupiona wiązka światła lasera dociera na głębokość cebulki włosa, do skóry właściwej prowadząc do trwałego jej uszkodzenia.
Na czym polega nowa technologia epilacji? Laseroterapia to nowoczesnej technologii rodzaj zabiegów, który w sposób trwały usuwa niechciane owłosienie niemal z każdego miejsca na ciele. Laser emitując skupioną wiązkę światła w bezpośrednim kontakcie głowicy ze skórą przekształca się w energię cieplną. Zjawisko to doprowadza do uszkodzenia cebulek włosa. Efektem tego zjawiska jest stopniowa redukcja włosów po upływie 10-14 dni od momentu wykonania zabiegu. Włosy wypadają stopniowo w sposób nieregularny, ponadto dochodzi do osłabienia ich struktury oraz spowolnienia procesu ich wzrostu. Stanowi to duży komfort, ponieważ wyrywanie włosów w domu staje się niepotrzebne, a co za tym idzie skóra ulega znacznej regeneracji.
Laseroterapia laserem diodowym Laseroterapia pozwala w sposób skuteczny usunąć niechciane owłosienie. Jej niebywałą zaletą jest fakt, że zabieg ten stanowi najbardziej trwałą metodę, dzięki czemu wygrywa wśród pozostałych metod dostępnych na rynku kosmetycznym. Oprócz wysokiej skuteczności oraz trwałości niesie za sobą szereg korzyści, które przekładają się na nasze codzienne funkcjonowanie. Wśród nich wyróżnić można olbrzymią poprawę kondycji skóry, brak problemów z naskórkiem w postaci wrastania włosów, zapalenia mieszków włosowych czy podrażnień, wysoki komfort każdego dnia, spontaniczność, a także zwiększona pewność siebie.
Zabieg laserem diodowym to najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia w sposób trwały. Najskuteczniejszy laser to laser diodowy. Dzięki jej wysokiej skuteczności coraz większa ilość osób korzysta z laserowego usuwania owłosienia kobiety oraz mężczyźni w różnym wieku.
Jak laser usuwa włosy?
👉Podczas zabiegu energia lasera oddziałuje bezpośrednio na barwnik we włosie – melaninę, która ma zdolność pochłaniania energii lasera, co powoduje nieodwracalne uszkodzenie i zniszczenie cebulki włosa. Właśnie dzięki temu laseroterapia jest obecnie najchętniej wybieranym rodzajem usuwania owłosienia. Pozwala na skuteczne usunięcie owłosienia i daje efekt pięknej, gładkiej skóry.
Po zabiegu może wystąpić obrzęk, rumień i delikatne zaczerwienienie skóry, jednak jest to zupełnie normalna reakcja i nie należy się tym martwić. W przeciągu kilku godzin wszystko wróci do normy. Ważne jest również to, aby dbać o swoją skórę – zarówno przed depilacją, jak i po, aby nie doszło do podrażnień czy zakażenia bakteryjnego. Pamiętaj o tym, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.
Jak działa laser diodowy Soprano?
Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy,
oznacza to, że wysokoenergetyczna wiązka światła emitowana wnika w głąb skóry i jest absorbowana
przez melaninę zawartą we mieszku włosowym. Następnie światło zostaje przekształcone w energię cieplną. W ten
sposób komórki odpowiedzialne za wzrost włosa ( korzeń włosa oraz obszar cebulki) są podgrzewane do około 70
stopni i trwale uszkadzane. Dodatkowo,
laser diodowy w przeciwieństwie do
lasera IPL posiada tylko jedną
skoncentrowaną wiązkę światła, stąd światło , przy stosunkowo jasnej karnacji jest pochłaniane przez
melaninę włosa, nie ogrzewając przy tym okolicznych tkanek, co również wskazuje na większą skuteczność i
mniejsze ryzyko skutków ubocznych tego zabiegu. Należy jednak pamiętać, że epilacja nie jest pozbawiona ryzyka,
ale wiąże się z niewielką ilością powikłań takie jak : poparzenia naskórka, przebarwienia, sporadycznie
zapalenie żył, poparzenie pieprzyków, siniaki. W celu uniknięcia wyżej wymienionych komplikacji, wykwalifikowany
personel przeprowadza szczegółowy wywiad w klientem, aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych po zabiegu.
Ocena: ★★★★★