nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Wrotycz-zakazana roślina- jakie są jej właściwości i jak przyrządzić napar?

Wrotycz

Wrotycz, znany także jako Artemisia vulgaris, jest rośliną leczniczą wykorzystywaną w medycynie naturalnej od wieków. Jego właściwości zdrowotne obejmują szeroki zakres zastosowań, od łagodzenia problemów trawiennych po działanie przeciwzapalne.

1. Wspomaganie trawienia: Wrotycz jest ceniony za swoje właściwości żółciopędne i wspomagające trawienie. Może przyczyniać się do lepszego trawienia i łagodzenia dyskomfortu żołądkowego.

2. Działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne: Wrotycz wykazuje silne działanie przeciwzapalne, co może być korzystne w łagodzeniu stanów zapalnych skóry oraz wspomaganiu leczenia drobnych ran.

3. Wsparcie w walce z pasożytami: Tradycyjnie wykorzystywany jako środek przeciwpasożytniczy, wrotycz może pomagać w eliminacji pasożytów przewodu pokarmowego.

4. Łagodzenie problemów menstruacyjnych: Wrotycz może być stosowany w celu łagodzenia skurczów menstruacyjnych i innych dolegliwości związanych z cyklem miesiączkowym.

Przed użyciem wrotyczu w celach leczniczych, należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą w dziedzinie ziołolecznictwa, szczególnie w przypadku ciąży, karmienia piersią lub przyjmowania innych leków.