nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Wolumetria. 100% sprawdzone info

Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to zabieg medycyny estetycznej, który ma na celu przywrócenie twarzy młodzieńczego wyglądu poprzez odbudowę utraconej objętości i konturów. Proces starzenia skóry wiąże się z utratą tkanki tłuszczowej, co prowadzi do opadania skóry i powstawania zmarszczek. Wolumetria twarzy przeciwdziała tym zmianom, przywracając harmonijne proporcje twarzy.

Zabieg wolumetrii twarzy przeprowadza się, wykorzystując różne substancje wypełniające, takie jak kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia czy polikaprolakton. Te substancje są wstrzykiwane w strategiczne miejsca na twarzy, takie jak policzki, okolice bruzd nosowo-wargowych, linia żuchwy czy okolice skroniowe. Wypełniacze te działają poprzez dodanie objętości, co prowadzi do uniesienia skóry i zredukowania zmarszczek.

Kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej używanych wypełniaczy ze względu na jego naturalne występowanie w ludzkim organizmie oraz właściwości nawilżające. Jest on dobrze tolerowany przez skórę i pozwala na osiągnięcie naturalnie wyglądających rezultatów.

Zabieg wolumetrii jest zwykle szybki i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Pacjenci mogą doświadczać pewnego zaczerwienienia, obrzęku lub siniaków w miejscu iniekcji, ale zazwyczaj te objawy są krótkotrwałe i ustępują w ciągu kilku dni.

Efekty wolumetrii są widoczne niemal od razu po zabiegu i mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy do kilku lat, w zależności od rodzaju użytego wypełniacza i indywidualnych cech organizmu pacjenta. Z czasem wypełniacz ulega naturalnemu rozkładowi i jest stopniowo wchłaniany przez organizm.

Wolumetria twarzy to zabieg indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta, dlatego ważne jest przeprowadzenie dokładnej konsultacji z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej. Specjalista oceni stan skóry, jej strukturę oraz ogólne potrzeby estetyczne pacjenta, co pozwoli na opracowanie optymalnego planu zabiegu.

Jak każdy zabieg medyczny, wolumetria twarzy wiąże się z pewnymi ryzykami i przeciwwskazaniami, dlatego ważne jest, aby pacjenci byli dokładnie poinformowani o możliwych skutkach ubocznych i ryzykach przed przystąpieniem do zabiegu. Zabieg ten łączy w sobie zaawansowaną wiedzę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, co czyni go skuteczną metodą na poprawę wyglądu i samopoczucia pacjentów poszukujących niechirurgicznych metod odmładzania.