nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Lipoliza podbródka- jakie są efekty?

Lipoliza podbródka

Lipoliza podbródka to zabieg medycyny estetycznej, który ma na celu redukcję lokalnego nagromadzenia tłuszczu w obszarze podbródka, co często przyczynia się do tworzenia tzw. "podwójnego podbródka". Jest to procedura niechirurgiczna, oferująca alternatywę dla bardziej inwazyjnych metod, takich jak liposukcja.

Zabieg lipolizy podbródka polega na wstrzyknięciu specjalnie przygotowanego preparatu, który rozkłada komórki tłuszczowe w wybranym obszarze. Najczęściej stosowanymi substancjami są fosfatydylocholina i deoksycholan sodu, które prowadzą do rozpadu ścian komórek tłuszczowych, umożliwiając ich naturalne usunięcie przez organizm.

Procedura ta zyskała popularność ze względu na swoją efektywność, minimalną inwazyjność i krótki czas rekonwalescencji. Zabieg jest zwykle szybki, trwa od 15 do 30 minut i jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych. Może być wykonywany z użyciem znieczulenia miejscowego, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta.

Po zabiegu pacjenci mogą doświadczać zaczerwienienia, obrzęku, siniaków czy uczucia dyskomfortu w miejscu iniekcji, jednak zazwyczaj są to efekty krótkotrwałe. Większość pacjentów może wrócić do swoich codziennych aktywności niemal od razu po zabiegu.

Efekty lipolizy podbródka stają się widoczne w ciągu kilku tygodni, gdy organizm stopniowo usuwa uszkodzone komórki tłuszczowe. W zależności od ilości tłuszczu i oczekiwanych efektów, może być konieczne przeprowadzenie kilku sesji.

Lipoliza podbródka jest szczególnie skuteczna w przypadku osób, które mają lokalne nagromadzenie tłuszczu w tej okolicy i których skóra zachowuje jeszcze wystarczająco dobrą elastyczność. Nie jest to metoda zalecana dla osób z dużą ilością luźnej skóry w tej okolicy, ponieważ zabieg nie napina skóry.

Jak każda procedura medyczna, lipoliza podbródka wiąże się z pewnymi ryzykami i nie jest odpowiednia dla każdego. Przeciwwskazaniami mogą być m.in. ciąża, karmienie piersią, choroby wątroby, cukrzyca czy zaburzenia krzepnięcia krwi. Dlatego ważne jest przeprowadzenie dokładnej konsultacji z doświadczonym specjalistą, który oceni stan zdrowia i dopasuje zabieg do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Podsumowując, lipoliza podbródka to skuteczna i bezpieczna metoda redukcji lokalnego nagromadzenia tłuszczu, oferująca naturalnie wyglądające efekty bez potrzeby poddawania się zabiegowi chirurgicznemu. Jest to zabieg popularny wśród osób poszukujących minimalnie inwazyjnych metod poprawy wyglądu okolicy podbródka.