nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Laser-tulowy

Laser tulowy

Laser tulowy (zwany również laserem CO2 frakcyjnym) jest nowoczesnym urządzeniem stosowanym w medycynie estetycznej, które wykorzystuje technologię laserową do poprawy tekstury, jędrności i ogólnego wyglądu skóry. Jest to jedna z bardziej zaawansowanych i skutecznych metod laserowego odmładzania skóry, ceniona za swoje właściwości regeneracyjne i odmładzające.

Laser tulowy działa poprzez emitowanie krótkich impulsów światła, które precyzyjnie penetrują skórę, tworząc mikroskopijne kolumny uszkodzenia, tzw. strefy mikrotermicznej. Proces ten stymuluje naturalną zdolność skóry do regeneracji, co skutkuje tworzeniem nowego kolagenu i elastyny. Efektem jest wygładzenie skóry, zniwelowanie drobnych linii i zmarszczek, a także redukcja blizn, w tym blizn potrądzikowych i rozstępów.

Zabieg laserem tulowym jest stosowany również w leczeniu przebarwień, w tym plam starczych, jak również w ujednoliceniu tonacji skóry. Jest to metoda szczególnie skuteczna przy leczeniu uszkodzeń skóry spowodowanych przez słońce, a także w poprawie ogólnej tekstury i jędrności skóry.

Jedną z głównych zalet lasera tulowego jest możliwość dostosowania głębokości i intensywności leczenia do indywidualnych potrzeb i rodzaju problemu skórnego pacjenta. Dzięki temu, zabieg może być stosowany na różnych typach skóry i w różnych obszarach, włączając twarz, szyję, dekolt oraz inne części ciała.

Zabieg laserem tulowym wymaga znieczulenia miejscowego i jest zazwyczaj dobrze tolerowany przez pacjentów. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta i lekko bolesna, podobnie jak po silnym opalaniu. Proces gojenia zwykle trwa od kilku dni do tygodnia, a pełne efekty zabiegu są widoczne po kilku miesiącach, gdy skóra całkowicie się regeneruje.

Jak każdy zabieg medyczny, terapia laserem tulowym wiąże się z pewnymi ryzykami i możliwymi efektami ubocznymi. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który dokładnie oceni stan skóry, omówi oczekiwane efekty oraz poinformuje o potencjalnych ryzykach.

Podsumowując, laser tulowy jest zaawansowaną metodą odmładzania i regeneracji skóry, która umożliwia osiągnięcie długotrwałych i widocznych efektów. Jest to popularna i skuteczna opcja dla osób poszukujących intensywnego odmłodzenia skóry bez konieczności poddawania się inwazyjnym procedurom chirurgicznym.