nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

laser-frakcyjny- najskuteczniejszy zabieg na twarz

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny jest nowoczesną technologią stosowaną w dermatologii i medycynie estetycznej. Istnieją dwa główne typy laserów frakcyjnych: ablacyjne i nieablacyjne, które różnią się metodą działania i intensywnością zabiegu.

Laser frakcyjny ablacyjny działa poprzez usuwanie cienkich warstw naskórka i części skóry właściwej. Ablacja odnosi się do procesu odparowania tkanki, co pozwala na głębszą penetrację i bardziej intensywne leczenie. Laser frakcyjny ablacyjny jest skuteczny w leczeniu głębszych zmarszczek, blizn, w tym blizn potrądzikowych, a także w odmładzaniu skóry. Ze względu na swoją intensywność, zabieg ten wymaga znieczulenia miejscowego i zwykle wiąże się z dłuższym czasem rekonwalescencji. Po zabiegu pacjenci mogą doświadczać zaczerwienienia, obrzęku i formowania się strupków, które są częścią procesu gojenia. Efekty są bardziej znaczące i długotrwałe, ale wymagają również większej ostrożności w okresie rekonwalescencji.

Laser frakcyjny nieablacyjny, z kolei, działa mniej inwazyjnie. Nie usuwa warstw skóry, ale działa poprzez podgrzewanie głębszych warstw skóry, stymulując produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy tekstury i jędrności skóry. Zabieg ten jest stosowany w leczeniu drobniejszych linii i zmarszczek, zmian pigmentacyjnych oraz ogólnej poprawy wyglądu skóry. Laser frakcyjny nieablacyjny jest mniej bolesny niż ablacyjny i zwykle nie wymaga znieczulenia. Okres rekonwalescencji jest krótszy, a efekty uboczne, takie jak zaczerwienienie czy obrzęk, są zazwyczaj łagodniejsze i szybciej ustępują.

Obydwa typy laserów frakcyjnych działają na zasadzie tworzenia mikroskopijnych uszkodzeń w skórze, które stymulują naturalne procesy regeneracji i odnowy. W obu przypadkach zabieg jest precyzyjny i pozwala na kontrolowanie głębokości i intensywności leczenia, co jest dużą zaletą w porównaniu do starszych typów laserów.

Wybór między laserem frakcyjnym ablacyjnym a nieablacyjnym zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju problemów skórnych, które mają być leczone, od ogólnego stanu skóry, wieku pacjenta oraz od jego indywidualnych oczekiwań i możliwości przestrzegania zaleceń po zabiegu. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie dermatologii lub medycyny estetycznej, który oceni stan skóry, jej potrzeby i pomoże wybrać najbardziej odpowiednią metodę leczenia.