nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Keto-nie zaczynaj keto jeśli o tym nie wiesz!

Dieta keto

Dieta ketogeniczna, znana także jako keto, polega na spożywaniu wysokiej ilości tłuszczów, umiarkowanej ilości białka i minimalnej ilości węglowodanów. Jest to dieta, która przenosi ciało w stan ketozy, gdzie zamiast węglowodanów jako głównego źródła energii, spala tłuszcz. Jest to szczególnie cenione przez osoby chcące zredukować masę ciała, jak również przez tych, którzy chcą kontrolować poziom cukru we krwi.

Wśród zalet diety keto wymienia się szybką utratę wagi, poprawę koncentracji i energii, a także potencjalną pomoc w stanach takich jak cukrzyca typu 2 czy epilepsja. Jednakże, jak każda dieta, keto ma też swoje ograniczenia i potencjalne ryzyka, takie jak niedobory witamin i minerałów, stąd ważne jest, aby była stosowana pod nadzorem specjalisty.

Dieta carnivore, czyli mięsożerna, to ekstremalna wersja diety niskowęglowodanowej, gdzie głównym składnikiem pożywienia jest mięso. Zwolennicy tej diety twierdzą, że przynosi ona korzyści takie jak zwiększona energia, lepsze trawienie i zmniejszenie stanów zapalnych. Ta dieta jednak może prowadzić do braków w niektórych składnikach odżywczych i nie jest zalecana jako długoterminowe rozwiązanie żywieniowe.

Podsumowując, dieta keto i carnivore mogą oferować pewne korzyści zdrowotne, ale jak każda dieta, powinny być stosowane rozważnie i najlepiej pod nadzorem specjalisty w dziedzinie żywienia.