nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Endermologia- sprawdź! czy warto? Jakich efektów się spodziewać?

Endermologia

Co to jest endermologia?

Endermologia to nieinwazyjna metoda stosowana głównie w kosmetyce, mająca na celu poprawę wyglądu skóry i redukcję cellulitu. Używa specjalnego urządzenia, które masuje skórę, pobudzając mikrokrążenie i wspomagając drenaż limfatyczny. Proces ten może również wspierać rozkładanie tkanki tłuszczowej, co przyczynia się do wygładzenia skóry. Jest popularna ze względu na swoje właściwości relaksacyjne oraz efekt modelowania ciała. Jest uważana za bezpieczną, ale może wiązać się z pewnymi ograniczeniami i przeciwwskazaniami, takimi jak choroby skóry, ciąża czy poważne problemy zdrowotne.

Ile zabiegów endermologii należy wykonać?

Liczba zabiegów endermologii, które należy wykonać, zależy od indywidualnych celów i stanu skóry pacjenta. Zwykle zaleca się serię 10-15 sesji, odbywających się 2-3 razy w tygodniu, z późniejszymi zabiegami podtrzymującymi co miesiąc lub co kilka miesięcy.

Czy zabieg endermologii jest bolesny?

Zabieg jest zazwyczaj niebolesny i opisywany jako relaksujący, ale odczucia mogą się różnić w zależności od indywidualnego progu bólu i stanu skóry.

Na jakich częściach ciała można wykonać zabieg endermologii?

Endermologia może być wykonywana na różnych częściach ciała, w tym na udach, pośladkach, brzuchu, ramionach, plecach, talii, boczkach i nogach.

Czy endermologia pomaga w bólach mięśni?

Endermologia może pomagać w łagodzeniu bólów mięśniowych, chociaż nie jest to jej główny cel. Poprzez mechaniczny masaż próżniowy, stymuluje krążenie krwi i limfy, co może przynieść ulgę w napięciach i bólach mięśniowych.