nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Laseroterapia wśród mężczyzn?

Laseroterapia wśród mężczyzn staje się coraz bardziej popularna. Warto podkreślić, że w coraz większym stopniu mężczyźni dbają o siebie, zachowując przy tym doskonały wygląd.

Laseroterapia mężczyzn – na czym polega zabieg?

To najnowszej technologii metoda zapewniająca trwałe efekty gładkiej oraz zadbanej skóry ciała. Dzięki doskonałym efektom na zabiegi tego rodzaju decydują się coraz częściej mężczyźni. Ze względu na obecność ciemnych oraz gęstych włosów u mężczyzn epilacja laserowa mężczyzn sprawdza się idealnie zapewniając zdecydowaną poprawę wyglądu skóry.

Laseroterapia mężczyzn to zabieg, który polega na oddawaniu dokładnych strzałów głowicą lasera, miejsce przy miejscu. Dzięki skupionej wiązki światła jaką oddaje laser, która w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną zabieg prowadzi do termicznego uszkodzenia cebulek włosa. Efektem tego zjawiska jest samodzielne wysuwanie się włosów z mieszków włosowych. Na skutek tego dochodzi do stopniowej redukcji owłosienia, osłabienia struktury włosów oraz spowolnienia procesu ich wzrostu.

 mężczyzn
Epilacja mężczyzn

Dla mężczyzn

Epilacja to nie tylko powszechnie znany zabieg wśród kobiet. Coraz częściej korzystają z niej mężczyźni chcąc zadbać o swój wygląd zewnętrzny. Wśród mężczyzn najczęściej wykonywaną okolicą ciała są plecy, klatka piesiowa, pachy oraz kark. Są to miesjca, które najczęściej stają się problematyczne dla mężczyzn, szczególnie latem oraz w okresie wakacyjnym. Usuwa włosy w sposób trwały w związku z tym, efekt gładkiej oraz zadbanej skóry utrzymuje na długi czas. Aby efekt zdrowej i zadbanej skóry cieszył jak najdłużej należy po całej serii zabiegowej wykonać tak zwany zabieg przypominający, którego celem jest podtrzymanie efektów całej serii.

Staje się coraz bardziej popularnym tematem w dziedzinie jaką jest kosmetologia. Początkowo była tematem tabu, dziś mężczyźni nie mają wątpliwości, aby wybrać się do gabinetu kosmetycznego, w celu wykonania zabiegu trwałego usuwania owłosienia.

Męska

Niesie za sobą wiele korzyści, dla których mężczyźni decydują się na wykonanie tego rodzaju usługi. Do najważniejszych należy:

1. Lepsze samopoczucie.

Nadmierna ilość włosów często budzi dyskomfort, zakłopotanie i skrępowanie w odkrywaniu ciała. Trwałe usuwanie owłosienia, do którego należy epilacja laserem mężczyzn rozwiązuje ten problem. Pozbycie się nadmiernego owłosienia jednoczenie redukuje wiele kompleksów oraz niedoskonałości zwiększając tym własne samopoczucie.

2. Badzo dobry wygląd skóry.

W wyniku epilacji – trwałego usuwania owłosienia w dużym stopniu poprawia się wygląd skóry. Zmniejszeniu ulega zjawisko wrastania włosów, podrażnień po goleniu, a naskórek regeneruje się. Dodatkowo laseroterapia mężczyzn poprawia również wygląd męskiej sylwetki. Gładka skóra świadczy o tym, iż mężczyzna przywiązuje uwagę do dbałości i pielęgnacji o własne ciało. Sylwetka oraz wypracowane mięśnie korzystniej eksponują się na zadbanej skórze.

3. Zdecydowanie większa atrakcyjność.

Duża ilość ciemnych włosków sprawia, że sylwetka zyskuje dodatkowe centymetry, przez co prezentuje się mniej korzystnie – wygląda na szerszą i cięższą. Epilacja usuwa włosy trwale skutkując tym, że ciało wygląda szczuplej, a przez to korzystniej.

4. Łatwe utrzymanie higieny ciała.

Na dłuższych włosach osadza się pot, bakterie oraz zanieczyszczenia środowiska zewnętrznego. Zbyt długie bytowanie ich na skórze może przyczyniać się do nieprzyjemnego zapachu ciała, a także wywoływać podrażnienia skóry podczas epilacji domowymi sposobami.

5. Zmniejszenie potliwości skóry.

Gładkiej, zadbanej skórze zdecydowanie łatwiej oddychać, przez co może wydzielać mniejsze ilości potu. Produkowany pot nie zalega na włoskach, co zapobiega przykremu zapachowi skóry oraz zwiększa higienę naskórka.

6. Brak problemów skórnych.

Laseroterapia ciała u mężczyzn uwalnia od zjawiska wrastania włosków, podrażnień po domowych metodach epilacji, a przede wszystkim usuwa włosy trwale, zapewniając efekt gładkości na długi czas.

7. Zwiększenie pewności siebie.

Nadmierne owłosienie u mężczyzn (klatka piersiowa, plecy) często przyczynia się do dyskomfortu oraz skrępowania podczas wakacji, wyjścia na basen, ale również w wielu sytuacjach dnia codziennego. Korzystając z epilacji laserem można odczuć trwałą, korzystną zmianę w wyglądzie. Gładkość skóry po laseroterapii sprawia, że dobrze czujemy się we własnej skórze dzięki, czemu zwiększa się również pewność siebie.

8. Oszczędność czasu

Korzystanie z zabiegów laseroterapii ciała zapewnia olbrzymią oszczędność czasu. Uwalnia od codziennego korzystania z maszynki, depilatora, kremu do epilacji czy trymera. Dzięki tej metodzie zyskujemy czas oraz dużą spontaniczność w podejmowaniu decyzji (wyjście na basen, wyjazd na wakacje czy aktywne spędzanie weekendu).

 męska
Epilacja męska

To obecnie najskuteczniejsza metoda w temacie trwałego usuwania owłosienia. Korzystają z niej zarówno kobiety oraz w coraz większym stopniu mężczyźni. depilacja mężczyzn jak i kobiet niesie za sobą wiele korzyści. Wpływa na wiele aspektów naszego życia, nie tylko wizualnych, związanych z wyglądem fizycznym poprawiając kondycję skóry, ale również psychicznych dając większy komfort, zwiększając codzienne samopoczucie oraz pewność siebie.

Cała seria zapewniająca odpowiednie efekty obejmuje 6-8 wizyt wykonywanych w odstępach 4-6 tygodni.

To doskonały zabieg nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Przyczynia się nie tylko do poprawy kondycji skóry, ale również komfortu każdego dnia szczególnie w momentach, kiedy eksponujemy ciało, a więc latem oraz podczas wakacji. Ze względu na obfitość owłosienia wśród mężczyzn zabiegi epilacji sprawdzają się najlepiej, zapewniając przede wszystkim trwałe efekty gładkiego ciała.

To metoda dająca trwałe efekty gładkiej oraz zadbanej skóry. Ze względu na jej wysoką skuteczność oraz utrzymujące się długo efekty zabieg zyskuje nieustannie swoją popularność. Czy z tego względu to zabieg przeznaczony również dla mężczyzn?

Na czym polega zabieg?

To trwała redukcja owłosienia, która w dużym stopniu poprawia jakość życia kobiet oraz mężczyzn. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że działaniu lasera poddawane są wyłącznie cebulki włosa występujące w miejscu zabiegowym. Żadne inne tkanki nie są obejmowane przez działanie wiązki świetlnej. Wielu Panów zastanawia się czy trwałe usuwanie owłosienia to metoda również przeznaczona dla nich? Przyjęło się, że Panie częściej korzystają z salonów piękności ale czy mężczyzna nie może o siebie również zadbać? Odpowiedź jest oczywista! Wiele kobiet ceni sobie, jeśli ich partner zadba np. usunie nadmierne owłosienia na plecach, które nie wygląda estetycznie.

W bezpośrednim kontakcie ze skórą światło lasera przekształca się w energię cieplną prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosa, a więc struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów. Dzięki temu zjawisku włosy samodzielnie wysuwają się z mieszków włosowych prowadząc do zwiększenia gładkości skóry, a co za tym idzie poprawy jej wyglądu.

 dla mężczyzn
mężczyzna

To zdecydowanie zabieg dla mężczyzn. Obecnie z usług salonów kosmetycznych w coraz większym stopniu korzysta także płeć męska. Oznacza to, że mężczyźni coraz chętniej decydują się na pielęgnację swojego ciała, chcąc wpłynąć na poprawę swojego wyglądu. Dzieje się to również podczas wykonywania laseroterapii usuwając zbędne owłosienie.

Podobnie jak w przypadku kobiet dużą rolę odgrywa chęć posiada komfortu każdego dnia, a także poprawa wyglądu swojego ciała. Dzięki temu, że w wyniku epilacji laserowej skóra staje się gładka pozbywamy się wszelkich podrażnień na skórze, zjawiska zapalenia mieszków włosowych, a także wrastających włosów. Skóra po wykonaniu serii zabiegów epilacji laserowej pozwala cieszyć się zadbaną skórą, która zwiększa naszą pewność siebie oraz chęć eksponowania jej na plaży czy basenie.

Podsumowanie

To zabieg skierowany nie tylko do kobiet. Nieustannie metoda ta staje się coraz bardziej popularna, a jej korzyści przekonują do siebie coraz większą ilość osób, w tym również mężczyzn. Warto podkreślić, że obecnie płeć męska zwraca coraz większą uwagę na swój wygląd oraz to w jaki sposób się prezentuje. Męska epilacja bez wątpienia ma na to wpływ, dlatego w salonach kosmetycznych, coraz częściej możemy spotkać panów dbających o swoje ciało oraz wygląd zewnętrzny.

Sprawdź również: Dlaczego warto ją wykonać?

Zabieg ten to trwała redukcja owłosienia, która polega na emitowaniu skupionej wiązki światła o długości 810 i 940 nm. Przedostając się do skóry właściwej na głębokość cebulek włosa, światło przekształca się w energię cieplną prowadząc do termicznego uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces ich wzrostu. Efektem tego zjawiska jest stopniowa redukcja włosów po upływie 10-14 dniach od momentu wykonania zabiegu. Warto podkreślić, że włosy wypadają w sposób nieregularny co oznacza, że światło działa na nie w sposób wybiórczy – laser oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu.

Męska epilacja to bez wątpienia najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia, a także poprawy jej wyglądu. Dzięki regularnie przeprowadzonej serii skóra nie tylko staje się gładka, ale również wolna od wszelkich podrażnień, zapalenia mieszków włosowych oraz zjawiska wrastania włosów.