Postępowanie przed i po zabiegu. Jak się przygotować? Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
Przygotowanie i pielęgnacja po zabiegu.
Laseroterapia zapewnia trwałe efekty gładkiej i zadbanej skóry na lata. Urządzenie wyposażone jest w skupioną wiązkę światła przez co zapewnia efektywność zabiegów, które znajdują się na wysokim poziomie. Skupiona wiązka światła jaką emituje laser w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która dociera na głębokość skóry właściwej do cebulki włosa. Tam prowadzi do jej trwałego uszkodzenia, w wyniku czego po 10-14 dniach włosy samodzielnie wypadają.
Redukcja włosków laserowo z każdym wykonanym zabiegiem prowadzi do redukcji włosów. Warto jednak podkeślić, że z każdą przeprowadzoną wizytą, włosy stają się delikatniejsze, bardziej miękkie, ich proces wzrostu zostaje spowolniony, a także dochodzi do poprawy kondycji skóry.
Jak dbać o skórę po?
Pacjent nie powinien wystawiać obszaru leczonego na działanie intesywnego światła, w tym przypadku solarium lub promieniowania słonecznego przez około 4 tygodnie po zabiegu. Należy używać kremów do opalania SPF30 lub wyższego, jeśli spędza się czas na zewnątrz. Nie stosować leków i ziół światłouczulających na minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie zaleca się stosować kosmetyków, które moga podrażnić skórę po zabiegu typu; kosmetyków na bazie alkoholu, dezodorantów. W przypadku przesuszającej się skóry lub podrażnionej należy skórę nawilżać kremami z aloesem , pantenolem, alantoiną lub innymi środkami, które zmniejszają podrażnienia.
Pielęgnacja skóry podczas wykonywania zabiegów to bardzo istotny czynnik. Nie tylko wpływa na poprawę wyglądu naskórka, przyczynia się do procesu redukcji włosów, a także wpływa na jego bezpieczeństwo m.in. latem.
Oznacza to, że w przypadku wykonywania zabiegów epilacji warto stosować kosmetyki o działaniu nawilżająco-kojąco-łagodzącym. Laseroterapia może wywołać lekkie przesuszenie naskórka, a także jego zaczerwienienie ze względu na intensywne ciepło jakie oddaje głowica urządzenia. Warte zastosowania będą balsamy bazujące na kwasie hialuronowym, aloesie czy maśle shea. Dodatkowo w przypadku włosów grubych oraz gęstych może wystąpić zjawisko obrzęku okołomieszkowego. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się produkty w zawartością aloesu, d-panthenolu, które skutecznie wyciszą podrażniony naskórek.
Ponadto raz w tygodniu zalecane jest wykonywanie peelingu skóry. W przypadku jego regularnego wykonywania włosy po zabiegu łatwiej wysuwają się z mieszków włosowych, a dodatkowo dzięki tego rodzaju pielęgnacji w dużym stopniu zwiększy się gładkość skóry, co gwarantuje bardzo przyjemne uczucia.
Latem warto szczególnie dbać także o ochronę skóry. Mowa tu przede wszystkim o stosowaniu kosmetyków w postaci filtrów przeciwsłonecznych 30 bądź 50 SPF. Dzięki temu zapobiegniemy mocnemu opalaniu się skóry i ryzyka wystąpienia poparzeń podczas zabiegu. Dodatkowo stosowanie ochrony przeciwsłonecznej to również doskonała profilaktyka przed powstawaniem nieestetcznych przebarwień skóry w miejscach, gdzie wykonywany jest zabieg laseroterapii .
W pielęgnacji domowej skóry zaleca się stosować maszynkę do golenia bądź krem. Golenie domową metodą zaleca się wykonywać zawsze wtedy, kiedy istnieje taka potrzeba.
Epilacja to jedna z najskuteczniejszych metod, która daje trwałe efekty gładkiej skóry niemalże każdej części naszego ciała. Podczas regularnego wykonywania tego rodzaju zabiegów bardzo ważna jest domowa pielęgnacja skóry, która zapewni jej odpowiednią kondycję, a także przyczyni się do lepszych efektów terapii.
Przygotowanie do zabiegu
- Na dzień przed zabiegiem ogolić dokładnie wszystkie włoski, poddawane zabiegowi
- Miesiąc przez planowaną wizytą nie należy się opalać, ani stosować samoopalaczy
- Nie należy wyrywać włosków za pomocą pęsety, wosku lub depilatorów mechanicznych na 4 tygodnie przez zabiegiem.
-
2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać spożywania ziół
światłouczulających (nagietek, dziurawiec) , maści antybiotykowe, kremy z
witaminą A i C , maści sterydowe ( należy zakończyć 3 tygodnie przed
zabiegiem)
Do zabiegu laseroterapii w naszym salonie używamy sprzętu holenderskiego lasera diodowego. Służy do trwałego usuwania niechcianego owłosienia na ciele. Mówimy tutaj o redukcji owłosienia, ponieważ w większości przypadków włoski można usunąć w 95/98%. W szczególności może pojawić się delikatny, jasny meszek. Skuteczność zabiegu zależy od koloru, grubości, gęstości włosów, fototypu skóry, gospodarki hormonalnej, a także predyspozycji genetycznych. O zabiegu:
Przed przystąpieniem do zabiegu, specjalista ds. laseroterapii nakłada na obszar zabiegowy żel usg, w celu zwiększenia przesuwalności głowicy po skórze, dodatkowo chłodząc dany obszar.
Następnie głowica przesuwana po obszarze zabiegowym emituje impuls świetlny, dlatego też w trakcie zabiegu można odczuwać lekkie ukłucia i uczucie ciepła. Wiązka światła pochłaniana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, dzięki czemu włos niszczony jest wraz z cebulką, uniemożliwiając jego dalszy wzrost w przyszłości. laser diodowy usuwa włosy w fazie wzrostu (anagenu), stąd potrzebę jest wykonanie serii zabiegowej minimum 6-8 zabiegów, w odstępie 4-8 tygodniowym.
Przeciwwskazania do zabiegu:
ciąża i okres karmienia piersią, zażywanie doustnych retinoidów ( kuracja wymaga 6 miesięcznej przerwy przed zabiegiem), znamiona barwnikowe, niewyrównana cukrzyca, epilepsja, rozrusznik serca, problemy z krzepliwością krwi, choroby autoimmunologiczne ( łuszczyca, bielactwo), zażywanie leków, ziół światłuczulających, gorączka, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, zaburzenia psychiczne