fbpx
Kategorie
Blog

Depilacja laserowa a pielęgnacja skóry

przygotowanie do zabiegu, pielęgnacja skóry poPostępowanie przed i po zabiegu depilacji laserowej. Jak się przygotować? Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Depilacja laserowa- przygotowanie i postępowanie po zabiegu.

Depilacja laserowa zapewnia trwałe efekty gładkiej i zadbanej skóry na lata. Urządzenie wyposażone jest w skupioną wiązkę światła przez co zapewnia efektywność zabiegów, które znajdują się na wysokim poziomie. Skupiona wiązka światła jaką emituje laser w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która dociera na głębokość skóry właściwej do cebulki włosa. Tam prowadzi do jej trwałego uszkodzenia, w wyniku czego po 10-14 dniach włosy samodzielnie wypadają.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

Wrocław: depilacja laserowa Wrocław.

Warszawa: http://www.depilacja-laserowa.info/

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Depilacja laserowa z każdym wykonanym zabiegiem prowadzi do redukcji włosów. Warto jednak podkeślić, że z każdą przeprowadzoną wizytą, włosy stają się delikatniejsze, bardziej miękkie, ich proces wzrostu zostaje spowolniony, a także dochodzi do poprawy kondycji skóry.

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Pacjent nie powinien wystawiać obszaru leczonego na działanie intesywnego światła, w tym przypadku solarium lub promieniowania słonecznego przez około 4 tygodnie po zabiegu. Należy używać kremów do opalania SPF30 lub wyższego, jeśli spędza się czas na zewnątrz. Nie stosować leków i ziół światłouczulających na minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie zaleca się stosować kosmetyków, które moga podrażnić skórę po zabiegu typu; kosmetyków na bazie alkoholu, dezodorantów. W przypadku przesuszającej się skóry lub podrażnionej należy skórę nawilżać kremami z aloesem , pantenolem, alantoiną lub  innymi środkami, które zmniejszają podrażnienia.

Pielęgnacja skóry podczas wykonywania zabiegów deplacji laserowej to bardzo istotny czynnik. Nie tylko wpływa na poprawę wyglądu naskórka, przyczynia się do procesu redukcji włosów, a także wpływa na jego bezpieczeństwo m.in. latem.

Oznacza to, że w przypadku wykonywania zabiegów depilacji laserowej warto stosować kosmetyki o działaniu nawilżająco-kojąco-łagodzącym. Depilacja laserowa może wywołać lekkie przesuszenie naskórka, a także jego zaczerwienienie ze względu na intensywne ciepło jakie oddaje głowica urządzenia. Warte zastosowania będą balsamy bazujące na kwasie hialuronowym, aloesie czy maśle shea.  Dodatkowo w przypadku włosów grubych oraz gęstych może wystąpić zjawisko obrzęku okołomieszkowego. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się produkty w zawartością aloesu, d-panthenolu, które skutecznie wyciszą podrażniony naskórek.

Ponadto raz w tygodniu zalecane jest wykonywanie peelingu skóry. W przypadku jego regularnego wykonywania włosy po zabiegu łatwiej wysuwają się z mieszków włosowych, a dodatkowo dzięki tego rodzaju pielęgnacji w dużym stopniu zwiększy się gładkość skóry, co gwarantuje bardzo przyjemne uczucia.

Latem warto szczególnie dbać także o ochronę skóry. Mowa tu przede wszystkim o stosowaniu kosmetyków w postaci filtrów przeciwsłonecznych 30 bądź 50 SPF. Dzięki temu zapobiegniemy mocnemu opalaniu się skóry i ryzyka wystąpienia poparzeń podczas zabiegu. Dodatkowo stosowanie ochrony przeciwsłonecznej to również doskonała profilaktyka przed powstawaniem nieestetcznych przebarwień skóry w miejscach, gdzie wykonywany jest zabieg depilacji laserowej.

W pielęgnacji domowej skóry zaleca się stosować maszynkę do golenia bądź krem do depilacji. Depilację domową zaleca się wykonywać zawsze wtedy, kiedy istnieje taka potrzeba.

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod, która daje trwałe efekty gładkiej skóry niemalże każdej części naszego ciała. Podczas regularnego wykonywania tego rodzaju zabiegów bardzo ważna jest domowa pielęgnacja skóry, która zapewni jej odpowiednią kondycję, a także przyczyni się do lepszych efektów terapii.

Przygotowanie do zabiegu

 • Na dzień przed zabiegiem ogolić dokładnie wszystkie włoski, poddawane zabiegowi
 • Miesiąc przez planowaną wizytą nie należy się opalać, ani stosować samoopalaczy
 • Nie należy wyrywać włosków za pomocą pęsety, wosku lub depilatorów mechanicznych na 4 tygodnie przez zabiegiem.
 • 2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać spożywania ziół światłouczulających (nagietek, dziurawiec) , maści antybiotykowe, kremy z witaminą A i C , maści sterydowe ( należy zakończyć 3 tygodnie przed zabiegiem)

   

  Do zabiegu epilacji laserowej w naszym salonie używamy sprzętu holenderskiego lasera diodowego. Służy do trwałego usuwania niechcianego owłosienia na ciele. Mówimy tutaj o redukcji owłosienia, ponieważ w większości przypadków włoski można usunąć w 95/98%. W szczególności może pojawić się delikatny, jasny meszek. Skuteczność zabiegu zależy od koloru, grubości, gęstości włosów, fototypu skóry, gospodarki hormonalnej, a także predyspozycji genetycznych. O zabiegu:

  Przed przystąpieniem do zabiegu, specjalista ds. laseroterapii nakłada na obszar zabiegowy żel usg, w celu zwiększenia przesuwalności głowicy po skórze, dodatkowo chłodząc dany obszar.

  Następnie głowica przesuwana po obszarze zabiegowym emituje impuls świetlny, dlatego też w trakcie zabiegu można odczuwać lekkie ukłucia i uczucie ciepła. Wiązka światła pochłaniana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, dzięki czemu włos niszczony jest wraz z cebulką, uniemożliwiając jego dalszy wzrost w przyszłości. Laser diodowy usuwa włosy w fazie wzrostu (anagenu), stąd potrzebę jest wykonanie serii zabiegowej minimum 6-8 zabiegów, w odstępie 4-8 tygodniowym.

  Przeciwwskazania do zabiegu:

  ciąża i okres karmienia piersią, zażywanie doustnych retinoidów ( kuracja wymaga 6 miesięcznej przerwy przed zabiegiem), znamiona barwnikowe, niewyrównana cukrzyca, epilepsja, rozrusznik serca, problemy z krzepliwością krwi, choroby autoimmunologiczne ( łuszczyca, bielactwo), zażywanie leków, ziół światłuczulających, gorączka, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, zaburzenia psychiczne