nr telefonu +48 791292874
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Kliknij zielony przycisk "REZERWUJ" na górze strony

Odbierz 50% rabat na pierwszy zabieg klikając REZERWUJ (na górze strony) Lub jeśli masz pytania zostaw swoje dane poniżej oddzwonimy


Niepoprawny numer telefonu

Pielęgnacja skóry

przygotowanie do zabiegu, pielęgnacja skóry po

Postępowanie przed i po zabiegu. Jak się przygotować? Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Przygotowanie i pielęgnacja po zabiegu.

Laseroterapia zapewnia trwałe efekty gładkiej i zadbanej skóry na lata. Urządzenie wyposażone jest w skupioną wiązkę światła przez co zapewnia efektywność zabiegów, które znajdują się na wysokim poziomie. Skupiona wiązka światła jaką emituje laser w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która dociera na głębokość skóry właściwej do cebulki włosa. Tam prowadzi do jej trwałego uszkodzenia, w wyniku czego po 10-14 dniach włosy samodzielnie wypadają.

Redukcja włosków laserowo z każdym wykonanym zabiegiem prowadzi do redukcji włosów. Warto jednak podkeślić, że z każdą przeprowadzoną wizytą, włosy stają się delikatniejsze, bardziej miękkie, ich proces wzrostu zostaje spowolniony, a także dochodzi do poprawy kondycji skóry.

Jak dbać o skórę po?

Pacjent nie powinien wystawiać obszaru leczonego na działanie intesywnego światła, w tym przypadku solarium lub promieniowania słonecznego przez około 4 tygodnie po zabiegu. Należy używać kremów do opalania SPF30 lub wyższego, jeśli spędza się czas na zewnątrz. Nie stosować leków i ziół światłouczulających na minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie zaleca się stosować kosmetyków, które moga podrażnić skórę po zabiegu typu; kosmetyków na bazie alkoholu, dezodorantów. W przypadku przesuszającej się skóry lub podrażnionej należy skórę nawilżać kremami z aloesem , pantenolem, alantoiną lub innymi środkami, które zmniejszają podrażnienia.

Pielęgnacja skóry podczas wykonywania zabiegów to bardzo istotny czynnik. Nie tylko wpływa na poprawę wyglądu naskórka, przyczynia się do procesu redukcji włosów, a także wpływa na jego bezpieczeństwo m.in. latem.

Oznacza to, że w przypadku wykonywania zabiegów epilacji warto stosować kosmetyki o działaniu nawilżająco-kojąco-łagodzącym. Laseroterapia może wywołać lekkie przesuszenie naskórka, a także jego zaczerwienienie ze względu na intensywne ciepło jakie oddaje głowica urządzenia. Warte zastosowania będą balsamy bazujące na kwasie hialuronowym, aloesie czy maśle shea. Dodatkowo w przypadku włosów grubych oraz gęstych może wystąpić zjawisko obrzęku okołomieszkowego. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się produkty w zawartością aloesu, d-panthenolu, które skutecznie wyciszą podrażniony naskórek.

Ponadto raz w tygodniu zalecane jest wykonywanie peelingu skóry. W przypadku jego regularnego wykonywania włosy po zabiegu łatwiej wysuwają się z mieszków włosowych, a dodatkowo dzięki tego rodzaju pielęgnacji w dużym stopniu zwiększy się gładkość skóry, co gwarantuje bardzo przyjemne uczucia.

Latem warto szczególnie dbać także o ochronę skóry. Mowa tu przede wszystkim o stosowaniu kosmetyków w postaci filtrów przeciwsłonecznych 30 bądź 50 SPF. Dzięki temu zapobiegniemy mocnemu opalaniu się skóry i ryzyka wystąpienia poparzeń podczas zabiegu. Dodatkowo stosowanie ochrony przeciwsłonecznej to również doskonała profilaktyka przed powstawaniem nieestetcznych przebarwień skóry w miejscach, gdzie wykonywany jest zabieg laseroterapii .

W pielęgnacji domowej skóry zaleca się stosować maszynkę do golenia bądź krem. Golenie domową metodą zaleca się wykonywać zawsze wtedy, kiedy istnieje taka potrzeba.

Epilacja to jedna z najskuteczniejszych metod, która daje trwałe efekty gładkiej skóry niemalże każdej części naszego ciała. Podczas regularnego wykonywania tego rodzaju zabiegów bardzo ważna jest domowa pielęgnacja skóry, która zapewni jej odpowiednią kondycję, a także przyczyni się do lepszych efektów terapii.

Przygotowanie do zabiegu