nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Pielęgnacja skóry

przygotowanie do zabiegu, pielęgnacja skóry po

Postępowanie przed i po zabiegu. Jak się przygotować? Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Przygotowanie i pielęgnacja po zabiegu.

Laseroterapia zapewnia trwałe efekty gładkiej i zadbanej skóry na lata. Urządzenie wyposażone jest w skupioną wiązkę światła przez co zapewnia efektywność zabiegów, które znajdują się na wysokim poziomie. Skupiona wiązka światła jaką emituje laser w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która dociera na głębokość skóry właściwej do cebulki włosa. Tam prowadzi do jej trwałego uszkodzenia, w wyniku czego po 10-14 dniach włosy samodzielnie wypadają.

Redukcja włosków laserowo z każdym wykonanym zabiegiem prowadzi do redukcji włosów. Warto jednak podkeślić, że z każdą przeprowadzoną wizytą, włosy stają się delikatniejsze, bardziej miękkie, ich proces wzrostu zostaje spowolniony, a także dochodzi do poprawy kondycji skóry.

Jak dbać o skórę po?

Pacjent nie powinien wystawiać obszaru leczonego na działanie intesywnego światła, w tym przypadku solarium lub promieniowania słonecznego przez około 4 tygodnie po zabiegu. Należy używać kremów do opalania SPF30 lub wyższego, jeśli spędza się czas na zewnątrz. Nie stosować leków i ziół światłouczulających na minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie zaleca się stosować kosmetyków, które moga podrażnić skórę po zabiegu typu; kosmetyków na bazie alkoholu, dezodorantów. W przypadku przesuszającej się skóry lub podrażnionej należy skórę nawilżać kremami z aloesem , pantenolem, alantoiną lub innymi środkami, które zmniejszają podrażnienia.

Pielęgnacja skóry podczas wykonywania zabiegów to bardzo istotny czynnik. Nie tylko wpływa na poprawę wyglądu naskórka, przyczynia się do procesu redukcji włosów, a także wpływa na jego bezpieczeństwo m.in. latem.

Oznacza to, że w przypadku wykonywania zabiegów epilacji warto stosować kosmetyki o działaniu nawilżająco-kojąco-łagodzącym. Laseroterapia może wywołać lekkie przesuszenie naskórka, a także jego zaczerwienienie ze względu na intensywne ciepło jakie oddaje głowica urządzenia. Warte zastosowania będą balsamy bazujące na kwasie hialuronowym, aloesie czy maśle shea. Dodatkowo w przypadku włosów grubych oraz gęstych może wystąpić zjawisko obrzęku okołomieszkowego. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się produkty w zawartością aloesu, d-panthenolu, które skutecznie wyciszą podrażniony naskórek.

Ponadto raz w tygodniu zalecane jest wykonywanie peelingu skóry. W przypadku jego regularnego wykonywania włosy po zabiegu łatwiej wysuwają się z mieszków włosowych, a dodatkowo dzięki tego rodzaju pielęgnacji w dużym stopniu zwiększy się gładkość skóry, co gwarantuje bardzo przyjemne uczucia.

Latem warto szczególnie dbać także o ochronę skóry. Mowa tu przede wszystkim o stosowaniu kosmetyków w postaci filtrów przeciwsłonecznych 30 bądź 50 SPF. Dzięki temu zapobiegniemy mocnemu opalaniu się skóry i ryzyka wystąpienia poparzeń podczas zabiegu. Dodatkowo stosowanie ochrony przeciwsłonecznej to również doskonała profilaktyka przed powstawaniem nieestetcznych przebarwień skóry w miejscach, gdzie wykonywany jest zabieg laseroterapii .

W pielęgnacji domowej skóry zaleca się stosować maszynkę do golenia bądź krem. Golenie domową metodą zaleca się wykonywać zawsze wtedy, kiedy istnieje taka potrzeba.

Epilacja to jedna z najskuteczniejszych metod, która daje trwałe efekty gładkiej skóry niemalże każdej części naszego ciała. Podczas regularnego wykonywania tego rodzaju zabiegów bardzo ważna jest domowa pielęgnacja skóry, która zapewni jej odpowiednią kondycję, a także przyczyni się do lepszych efektów terapii.

Przygotowanie do zabiegu