nr telefonu +48 731 467 642
UL. Odrzańska 9/10, WROCŁAW

Jak pozbyć się włosów na zawsze?

Jak pozbyć się włosów na zawsze? To pytanie bardzo często pada wśród kobiet, które posiadają gęste i mocne owłosienie. Czy laseroterapia pozwala pozbyć się owłosienia na zawsze??

Czy depilacja laserowa jest na zawsze?

To jedne z najpopularniejszych, ale ważnych pytań. Otóż, epilacja laserowa to zabieg trwałego usuwania włosków, pozwala zredukować owłosienie na ciele do 95/98%. Aby pozbyć się niechcianych włosków, początkowo musimy wykonać serię zabiegów, średnio od 6-10. Niemniej jednak, to ile dana osoba będzie potrzebować zabiegów zależy od wielu czynników, między innymi od stanu początkowego tj. Gęstości owłosienia, struktury włosa i jego koloru, gospodarki hormonalnej , a także predyspozycje genetyczne. Aby cieszyć się skutecznym efektem, należy uregulować gospodarkę hormonalną. W przypadku osób, które zgłaszają się na zabieg z zaburzeniami hormonalnymi, należy wiedzieć, że aby efekt był zadawalający będzie wymagać to większej ilości zabiegów. Po terapii laserowej, włoski po jakimś czasie mogą odrastać. Nie są to natomiast, te które zostały usunięte poprzez światło laserowe, lecz nowe. Dzieje się to dlatego, ponieważ nasz organizm posiada zdolności regeneracyjne. Wówczas, aby cieszyć się efektem przez długie lata należy raz w roku lub raz na pół roku przystąpić do tzw. zabiegu przypominającego, już nie całej serii zabiegowej.

Ile razy trzeba iść na zabieg? Seria zabiegów trwałej epilacji laserowej uzależniona jest od osoby, która poddaje się zabiegowi. Czynników jest wiele. Przede wszystkim im ciemniejszy włosek oraz im jest go mniej na starcie, tym szybciej osiągniemy pożądane efekty. Delikatny i cieniutki włos ale ciemny usuwa się najlepiej. Gruby już nieco trudniej. Gęste owłosienie lub nadmierne owłosienie (hirsutyzm) wymaga zdecydowanie większej ilości zabiegów. U niektórych osób z jednego miejsca potrafi wyrastać kilka włosków! Niektórzy mają gęste owłosienie nawet na plecach. Inni bardzo gęste ale np. tylko na okolicy nóg. Gęste owłosienia wymaga większej ilości wizyt. Z kolei jasne włoski (siwe) w ogóle laser nie usunie. Jasne blond usunie ale potrzeba więcej zabiegów. Reasumując najłatwiej usuną się delikatne (cieniutkie), rzadkie ale ciemne włoski. Do takich włosów wystarczą nawet 2-3 zabiegi. Przy bardzo gęstym owłosieniu zabiegów może być zdecydowanie więcej. Przy jasnych włosach laser trudniej dostrzega melaninę i ciężej wychwytuje włoska na skórze, co przekłada się na większą ilość zabiegów.

Ale czy starcza na zawsze?

Szczerze powiedziawszy po serii zabiegów zalecany jest przypominający zabieg raz na rok ale nie jest powiedziane, że będzie on konieczny. Młode osoby mające silne organizmy zazwyczaj potrzebują tych przypomnień (np. nastolatki gdzie jeszcze jest burza hormonów lub kobiety przed 30). Kobiety w średnim wieku koło 40 zazwyczaj osiągają trwały efekt na wiele lat bez konieczności przypomnień. Jednak jest to kwestia indywidualna i zdążają się odchylenia od normy. Często już po pierwszym zabiegu zobaczysz spektakularne efekty i będziesz miał łatwość golenia oraz brak podrażnień. Sporo Pań po pierwszym zabiegu zauważa ubytek włosów około 40%. Inne np. 20% ale każdy na pewno zobaczy spory efekt. Najlepiej ocenić jak na nas działa laser zapisując się np. na małą część ciała (pachy) i jeśli zobaczymy u siebie dobre rezultaty, możemy zainwestować w depilację laserową całego ciała. Jeśli jesteśmy zdecydowani na zabieg możemy zaufać też pozytywnym opiniom jakie ma salon. Warto je wcześniej sprawdzić. Polecamy nasze gabinety we Wrocławiu oraz w Warszawie:

WARSZAWA: www.depilacja-laserowa.info

Czy laseroterapia jest trwała?

Laseroterapia to obecnie najlepszy zabieg występujący na rynku kosmetycznym. Pozwala w sposób skuteczny usunąć niechciane owłosienie z każdego miejsca na ciele. Dzięki niej nie tylko poprawia się gładkość skóry i jej kondycja, a także w dużym stopniu zwiększa się komfort funkcjonowania każdego dnia. Występujące dotychczas podrażnienia, zapalenie mieszków włosowych oraz zjawisko wrastających włosów znika, a skóra wygląda na zadbaną oraz zdrową.

Skóra staje się gładka nie tylko pod względem zmniejszania się owłosienia, ale również na skutek zmniejszania się widoczności czarnych kropek, które zwykle najbardziej zauważalne są na jasnych fototypach skóry.

Dzięki efektom trwałej laseroterapii w znacznym stopniu poprawia się jakość skóry, a także jej wygląd. Dzięki tego rodzaju zabiegom wpływamy nie tylko na poprawę wyglądu zewnętrznego, ale również pozytywnie na własne samopoczucie, a także pewność siebie oraz kobiecość.

Kiedy warto zacząć?

To bez wątpienia najskuteczniejsza metoda na rynku mająca na celu usunięcie owłosienia z całego ciała. Dzięki trwałej redukcji owłosienia wpływamy na wiele aspektów naszego życia. Między innymi poprawiamy jakość oraz wygląd naszej skóry, ponadto zwiększamy pewność siebie oraz komfort funkcjonowania każdego dnia. Kiedy warto rozpocząć zabiegi??

trwała depilacja laserowa

Kiedy warto zacząć?

To zabiegi trwałej redukcji owłosienia. Obecna technologia w odróżnieniu o tej, która na rynku występowała kilka-kilkanaście lat temu znacznie się różni. Dlatego też moment rozpoczęcia zabiegów laserowego usuwania owłosienia nie odgrywa tak dużej roli jak dawniej. Plusem podjęcia decyzji o trwałej epilacji jesienią bądź zimą jest fakt, że satysfakcjonujące efekty gładkiej skóry będą zauważalne już wiosną lub latem. Warto podkreślić, że obecna technologia urządzeń jaka występuje w gabinetach kosmetycznych pozwala na większe bezpieczeństwo wykonywania zabiegów również latem. Jego nieodłącznym elementem nieustannie jest ochrona przeciwsłoneczna miejsc poddawanych zabiegowi oraz jednocześnie eksponowanych na działanie słońca.

Czy na zawsze – czym dokładnie jest?

To innowacyjny sposób redukcji włosów z każdego miejsca na ciele. Dzięki skupionej wiązce światła jaką emituje laser jesteśmy w stanie pozbyć się włosów w szybki sposób na długie lata. Wiązka światła w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która dociera na głębokość cebulki włosa i skutecznie ją niszczy. Dzięki temu zjawisku pierwsze efekty redukcji włosów widoczne są już po 10-14 dniach od momentu przeprowadzenia zabiegu.

Należy podkreślić, że ie tylko zapewnia efekt gładkiej i zadbanej skóry wynikającej z redukcji owłosienia, ale również stanowi pewnego rodzaju profilaktykę przed problemami skórnymi takimi jak zapalenie mieszków włosowych, podrażnienia po goleniu czy zjawiskiem wrastania włosów.

Warto podkreślić, że domowe sposoby epilacji bardzo często stanowią przyczynę tego rodzaju problemów.

Niesie za sobą wiele korzyści. Pozytywnie oddziałuje na wygląd naszej skóry zapewniając wysoki komfort każdego dnia, ale również przyczynia się do poprawy zdrowia psychicznego. Gładka skóra jaką zapewniają zabiegi epilacji uwalniają nas od ograniczeń jakie stawiamy sobie w związku z niechcianym owłosieniem. Brak chęci wyjścia na basen, niska samoocena, niski poczucie własnej wartości oraz kobiecości.

Jak pozbyć się włosów na zawsze?

Dla kobiet posiadających szczególnie ciemne, gęste i grube owłosienie na pomoc przychodzi innowacyjna metoda jaką jest laseroterapia. Dzięki tego rodzaju zabiegom pozbywamy się niechcianego owłosienia w sposób trwały. Skupiona oraz intensywna wiązka światła lasera diodowego przenika na głębokość cebulek włosów trwale je niszcząc. W efekcie zyskujemy gładką i zadbaną skórę na lata.

Uwaga!

To najskuteczniejsza forma usuwania niechcianego owłosienia. Należy jednak podkreślić, że nie gwarantuje ona efektów gładkiej skóry do końca życia. Oznacza to, że po wykonaniu serii (6-8 powtórzeń) zaleca się przeprowadzenie tzw. zabiegu przypominającego w odstępie do roku czasu od zakończenia całej serii zabiegów.

To zabieg zapewniający trwałe efekty gładkiej oraz zadbanej skóry. Pozwala w sposób trwały uwolnić się od zjawiska wrastania włosów, podrażnień po goleniu czy zapalenia mieszków włosowych. Zabieg trwałej redukcji owłosienia można wykonywać przez cały rok zarówno zimą jak i latem, a moment rozpoczęcia sesji zależy wyłącznie od nas samych. Plusem rozpoczęcia zabiegów jesienią bądź zimą jest fakt, że efekt docelowy widoczny jest porą kiedy eksponujemy ciało w większym stopniu, a więc wiosną lub latem.