Kategorie
Blog

Choroby skóry a epilacja laserowa

Epilacja laserowa – metoda trwałego usuwania owłosienia, która już po pierwszym zabiegu redukuje do 30% włoski na naszym ciele. Należy jednak pamiętać, ze wiązka światła laserowego eliminuje tylko te mieszki włosowe, które są w fazie wzrostu (fazie anagenu), dlatego, aby cieszyć się trwałym efektem należy wykonać kilka serii ,średnio 6 – 8, wiele jednak zależy od naszych predyspozycji genetycznej, gęstości włosków, fototypu skóry, czy koloru włosków. Pytanie brzmi, czy epilacja laserowa jest  dla każdego ? Czy epilacji laserowej mogą poddawać się również osoby, które borykają się z róznymi schorzeniami skóry?

Dermatologiczne problemy skórne – czy można wykonać zabieg epilacji laserowej?

Do najczęściej występujących problemów skórnych należy między innymi łuszczyca, egzema, alergie skórne, atopowe zapalenie skóry, a także bielactwo. Choroby te mają podłoże genetyczne.

Łuszczyca jest schorzeniem niezakaźnym, o charakterze przewlekłym, ogólnoustrojowym. Objawia się zmianami skónymi, które wynikają z nadmiernego rogowacenia naskórka (następuje zaburzony proces regeneracji naskórka). Przyczyna łuszczycy nie jest w pełni wyjaścniona, jednak mają na nią wpływ czynniki genetyczne, immunologiczne, środowiskowe (stres, używki – palenie tytoniu, picie alkoholu, ciąża, menopauza). Istnieją 3 odmiany tej choroby: zwyczajna, krostkowa, stawowa. Objawami łuszczycy są zmiany skórne występujące w formie wykwitów, czerwonobrunatne plamy, które pokryte są białoszarą łuska. Dodatkowo może pojawić się świąd, pieczenie, pękanie skóry.

Bielactwo – choroba przewlekła skóry, może być wrodzona lub nabyta. Charakteryzuje się utratą melanocytów (komórek barwnikowych), które są odpowiedzialne za produkcję barwnika w skórze.Bielactwo ma podłoże genetyczne lub autoimmunologiczne. Objawami tej choroby są odgraniczone, kredowobiałe plamy zlokalizowane w różnych częściach ciała.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

Wrocław: salon depilacji laserowej we Wrocławiu.

Warszawa: www.depilacja-laserowa.info

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Atopowe zapalenie skóry (AZS) – przewlekła, zapalna choroba skóry. Przyczyna nie jest w pełni poznana, ale tak jak w przypadku łuszczycy mają na nią wpływ czynniki genetyczne, immunologiczne i środowiskowe. Charakteryzuje się silnym świądem z nawracającymi okresami zaostrzenia, zaczerwienieniem, a czasami nawet łuszczeniem się skóry. Leczenie zmian skórnych polega na stosowaniu maści sterydowych oraz preparatów natłuszczających skórę (emolientów), stanowią jednak leczenie objawowe, aby wprowadzić chorobę w stan remisji należy podjąć szersze działanie lecznicze.

Niestety, powyższe choroby takie jak łuszczyca czy bielactwo stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu epilacji laserowej. Wiązka światła laserowego może nasilić zmiany skórne, zarówno w bielactwie jak i w przypadku łuszczycy, które moga prowadzić do silnych podrażnień skórnych, potęgując objawy chorobowe. Nieco inaczej jest z atopowym zapaleniem skórnym. Można rozważyć poddania się zabiegowi w przypadku całkowitej remisji choroby i odpwiednim nawilżeniu skóry. W tym przypadku konieczna będzie również uprzednia zgoda lekarza na wykonanie zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *