Kategorie
Blog

Czy zabieg epilacji laserowej jest skuteczny?

Epilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia na ciele. Niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet i mężczyzn. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu, jakim jest laser diodowy Mediostar Next Pro ( niemieski laser medyczny najwyższej klasy), możemy uzyskać naprawdę bardzo satysfakcjonujące efekty. Laser diodowy posiada dwie długości fali 810nm oraz 940 nm, dzięki temu jest bardziej precyzyjny i działa, również na głębiej położone cebulki włosa oraz ciemniejszą karnację.

Jak działa laser diodowy MedioStar Next Pro?

Epilacja laserowa działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, oznacza to, że wysokoenergetyczna wiązka światła emitowana przez laser wnika w głąb skóry i jest absorbowana przez melaninę zawartą we mieszku włosowym. Następnie światło zostaje przekształcone w energię cieplną. W ten sposób komórki odpowiedzialne za wzrost włosa ( korzeń włosa oraz obszar cebulki) są podgrzewane do około 70 stopni i trwale uszkadzane. Dodatkowo, laser diodowy w przeciwieństwie do lasera IPL posiada tylko dwie wiązki światła, stąd światło lasera, przy stosunkowo jasnej karnacji jest pochłaniane przez melaninę włosa, nie ogrzewając przy tym okolicznych tkanek, co również wskazuje na większą skuteczność i mniejsze ryzyko skutków ubocznych tego zabiegu. Należy jednak pamiętać, że epilacja nie jest pozbawiona ryzyka, ale wiąże się z niewielką ilością powikłań takie jak : poparzenia naskórka, przebarwienia, sporadycznie zapalenie żył, poparzenie pieprzyków, siniaki. W celu uniknięcia wyżej wymienionych komplikacji, wykwalifikowany personel przeprowadza szczegółowy wywiad w klientem, aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych po zabiegu.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś) oraz rezerwacji online wizyty (zielony przycisk „rezerwuj” na górze strony):

Wrocław: salon depilacji laserowej we Wrocławiu.

Warszawa: www.depilacja-laserowa.info

Z racji tego, że włosy rosną w różnych fazach a mianowicie: faza anagenu ( wzrostu włosa), faza katagenu (zanikania), faza telogenu ( wypadania), energia świetlna uszkadza  tylko te włoski, które znajdują się w fazie anagenu. W dwóch następnych fazach (faza katagenu i telogenu), brodawka –  komórka odpowiedzialna za wzrost włosa, nie reaguje już na światło emitowane przez laser, stąd włoski te nie są stale uszkadzane. Z uwagi na ten fakt, należy wykonać średnio 6-8 serii (im gęstsze włoski tym więcej zabiegów należy wykonać) zabiegowych w odstępie co 4 – 8 tygodni ( w zależności od partii ciała, jakie są epilowane), aby uzyskać trwały, zadowalający efekt. Należy pamiętać, że u osób z problemami hormonalnymi, hirsutyzmem lub innymi schorzeniami, które mogą mieć wpływ na nadmierny porost włosów, będzie potrzeba więcej sesji zabiegowych.

Depilacja laserowa czy IPL? Co będzie lepsze? Dowiedz się z poniższego nagrania:

Skuteczność zabiegu zależy również od kolor włosa i jego struktury, a także karnacji skóry. Epilacja laserowa najlepiej sprawdza się u osób z jasną karnacją i ciemnym kolorze włosa. Po zabiegu, włoski odrastają wolniej i są słabsze, a skóra staje się bardziej delikatna i mniej podrażniona. Aby po wskazanej serii zabiegowej, utrzymać efekt na lata, co roku zaleca się wykonać zabieg przypominający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *