Kategorie
Blog

Czy na epilację laserową mogą się zgłosić osoby również z ciemniejszą karnacją?

Na skuteczny efekt epilacji laserowej ma wpływ kilka czynników. Między innymi fototyp skóry, struktura włosa i jego kolor, jak również predyspozycje genetyczne. Wiązka światła laserowego działa na zasadzie fototermolizy, jak również cechuje się zdolnością powinnowactwa do melaniny. Co to w praktyce oznacza, że im więcej melaniny (komórek barwnikwych) zawartych w naszych mieszkach włosowych, tym lepiej dla lasera. Im jaśniejsza karnacja i ciemniejszy włos tym lepszy efekt. Czy oznacza to jednak, że laser nie działa na włoski o ciemniejszym fototypie skóry? O tym w poniższym artykule.

Według klasyfikacji Thomasa Fitzpatricka, który wprowadził klasyfikację 6 typów skóry wyróżnia się :

  • I ( tzw. Irlandzki )-  bardzo jasna skóra, włosy jasne/rude, niebieskie/zielone oczy, piegi; reakcja na UV: nigdy się nie opala i zawsze ulega poprzarzeniu
  • II (północnoeuropejski) – skóra jasna, włosy jasne, oczy niebieskie/zielone, piegi;

reakcja na UV: opala się bardzo delikatnie, zazwyczaj ulega poparzeniu

  • III – skóra kremowa,włosy jasnobrązowe/ brązowe, brązowe oczy

reakcja na UV; dobrze się opala, czasem może ulec poparzenie

  • IV ( śródziemnomorski) – brązowa skóra, włosy ciemnobrązowe/czarne, brązowe oczy

reakcja na UV: szybko się opala, rzadko ulega poparzeniu

  • V (azjatycki, północnoafrykański) – ciemnobrązowa skóra, włosy czarne, ciemne oczy

reakcja na UV: bardzo szybko się opala, rzadko ulega poparzeniu

  • VI ( afrykański) – skóra bardzo ciemna/czarna, włosy czarne, oczy czarne

reakcja na UV: bardzo szybko się opala, nie ulega poparzeniu

W Polsce najczęściej spotkamy się z fototypem II, który dobrze reaguje na zabieg epilacji laserowej. Zabieg u osoby z bardzo jasnymi włosami (blond, rude, siwe) w przypadku lasera diodowego wiąże się ze minimalnym efektem lub jego brakiem.

Co zatem w przypadku ciemnej karnacji ?

Na szczęście ciemna karnacja nie stanowi przeszkody, dzięki nowej technologii lasera diodowego Mediostar NextPro posiadając dwie długości fali, można regulować długość wiązki, poprzez dostowanie odpowiednich parametrów do fototypu skóry. Dzięki możliwości regulacji , zabieg przebiegnie bezpiecznie, bez ryzyka wystąpienia poparzenia. Dodatkową zaletą lasera diodowego  Mediostar NextPro jest funkcja układu chłodzącego, którego zadaniem jak sama nazwa wskazuje ma chłodzić  naskórek. Funckja ta zapobiega wystąpieniu niepożadanych skutków ubocznych. Co więcej można zastosować impuls podwójny ( ważny w przypadku ciemniejszej karnacji), który zapewnia dodatkową , poza systemem chłodzenia, ochronę skóry. Jednak należy wspomnieć, jak zostało przedstawione to wcześniej, że najbardziej widoczny efekt jest przy jasnym fototypie skóry i ciemnym kolorze włosa, więc efekt u osoby z ciemniejszą skóra może być słabszy.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

Wrocław: salon depilacji laserowej we Wrocławiu.

Warszawa: www.depilacja-laserowa.info

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Reasumując, ciemna skóra nie dyskwalifikuje z przystąpienia do zabiegu epilacji laserowej, natomiast wiąże się ze zmniejszeniem efektywności zabiegu. Skoro znamy już czynniki, które mają wpływ na rezulat, warto wspomnieć o stosowanych samoopalaczach i korzystaniu z solarium. Specjaliści ds. Laseroterpaii zalecają, aby zaprzestać stosowania tego typu procedur z 2 tygodniowym wyprzedzeniem. W ten sposób zwiększa się efektywność usuwania owłosienia i zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *