Kategorie
Blog

Problem z wrastającymi włoskami – czyli skuteczna metoda ich usuwania

Problem z wrastającymi włoskami dotyka coraz więcej kobiet i mężczyzn. Najczęściej pojawiają się one w okolicach bikini, nóg oraz pach. Nie tyle co wygląda to nieesteczynie, co dodatkowo sprawia ból, powoduje uczucie pieczenia oraz uporczywego swędzenia. W niektórych przypadkach prowadzi do występowania  silnych stanów zapalnych mieszków włosowych, przebarwień pozazapalnych, a także blizn.

Osoby, które na co dzień borykają się z tego typu problemem, szukają alternatyw, aby choć w jakimś stopniu zniwelować tę dolegliwość. Zazwyczaj sięgają po peelingi, które złuszczają naskórek, aby włoski mogły swobodnie wypaść i dbają o właściwe nawilżenie skóry, korzystają z depilacji domowej używając depilatora lub korzystają z usług depilacji woskiem. Niestety, na dłuższą metę problem ten staje się uciążliwy i nie jest on efektywny. Jedynym i najskuteczniejszym sposobem, aby pozbyć się na stale wrastających włosków i poprawić swój komfort życia  oraz cieszyć się gładką, delikatną skórą pozbawiona blizn jest epilacja laserowa laserem diodowym Mediostar Next Pro.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszych stron internetowych (w zależności z którego miasta jesteś):

Wrocław: salon depilacji laserowej we Wrocławiu.

Warszawa: www.depilacja-laserowa.info

Jeśli zdecydujesz się na wizytę, możesz zarezerwować ją online (zielony przycisk rezerwuj na górze strony).

Przyczyny wrastających włosków

Regularne, mechaniczne usuwanie włosków wraz z cebulkami przy użyciu depilatora lub wosku, a także za pomocą maszynki, sprawia, że owłosienie staję się cieńsze i delikatniejsze. W efekcie włoski staja się zbyt słabe, aby wydostać się na powierzchnię skóry. Dodatkowo uniemożliwia im to warstwa zrogowaciałego naskórka, która nie pozwala im się przebić na zewnątrz. W konsekwencji sytuacja ta doprowadza do powstania obrzęku i wystąpienia stanu zapalnego. Innym powodem może być niedosteteczne nawilżenie skóry, nieodpowiednia higiena śródków do golenia (również  stosowanie tępej maszynki), brak regularnego złuszczenia naskórka lub całkowite zaniedbanie tej czynności. Tendencja do wrastania włosków mogą stanowić również uwarunkwania genetyczne.

Jak pozbyć się problemu wrastających włosków na zawsze?

Oczywiście można stosować domowe sposoby takie jak regularne peelingowanie skóry, dbanie o odpowiednie jej  nawilżenie  balsamami, kremami, olejkami nawilżającymi ( najlepiej tu sprawdzą się produkty zwierające aloes, alantoinę, pantenol), alternatywą może być również peelingowanie ciała przy użyciu specjalnej szczotki. Niestety, powyższe rozwiązania nie gwarantują pozbycia się problemu na zawsze, choć w jakimś stopniu mogą go zmniejszyć. Dodatkowo wiążą się z nakładem czasowym.

Jedynym i najskuteczniejszym sposobem, aby pozbyć się problemu wrastających włosków jest właśnie epilacja laserowa, której wiązka światła wnikając w głąb skóry, przekształca się w ciepło i w sposób termiczny  uszkadza komórki włosa ( korzeń włosa oraz obszar cebulki) odpowiedzialne za wzrost włosa. Epilacja laserowa sprawia, że włoski stają się delikatniejsze, wolniej odrastają, a skóra zaczyna się regenerować. Dodatkowo, po czasie można zaobserwować, że stan zapalny mieszków włosowych stopniowo zanika. Należy jednak pamiętać o stałym nawilżaniu skóry po zabiegu oraz peelingowaniu, aby uzyskać zamierzony efekt. Po wykonaniu  epilacji laserowej, skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, dlatego też zaleca się rozpoczęcie peelingowanie skóry kilka dni po zabiegu oraz zaprzestanie z tygodniowym wyprzedzeniem przed kolejną wizytą w naszym salonie.

W odpowiedzi na “Problem z wrastającymi włoskami – czyli skuteczna metoda ich usuwania”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *